Haber

Bitcoin ve IOTA Satın Almak için Coinbase ve Bitfinex

Geçtiğimiz hafta, henüz bitcoin, litecoin, bitcoin cash ve diğer kripto para birimleri yaklaşık yüzde 50 oranında düşüş yaşamadan önce tanesi 308 dolardan 2 adet litecoin satın aldım. Neden böyle tercih yaptım, neden bitcoin almadım bunu bilemiyorum. O anda litecoin satın almak istedim ve aldım. Bir gün sonrasında 308 dolardan satın aldığım litecoin 200 dolara kadar düşünce keşke bir gün daha bekleseydim diye içimden geçirmedim değil. Elbette bunun normal bir şey olmadığını düşündüm ve buna rağmen paramı içinde tutmaya devam ettim. Neticede kaybedeceğim en fazla 620 dolar olacaktı, coinbase firmasının komisyonuyla beraber.

Bitfinex’e Nasıl Üye Olunur?

Daha sonrada arkadaşım Yusuf, bana iota satın al diye bir tavsiyede bulundu. Ben de her siteye güven olmaz, her yere kredi kartı yada banka kartı bilgilerini vermem deyince bana bitfinex ismindeki bu siteyi önerdi. Bir girip bakayım dedim. Google’a hemen bitfinex yazdım ve sitesine girdim. Fakat bir tuhaflık vardı. Siteye ya çok fazla talep olduğundan dolayı sunucuları kilitlenmişti yada saldırı alıyor olacaktı ki siteleri açılmıyordu.

Bir şekilde bitfinex sitesine eriştikten sonra zaten sitelerinde çok fazla yoğunluktan dolayı üyelik alımlarını bir süreliğine durdurduklarını üzülerek belirten bir mesaj görünüyordu. Zannedersem mevcut kullanıcılar üyelik panellerine girebiliyorlar fakat yeni üyelik açtırmıyorlardı. Neyse dedim iota almak için biraz daha beklememiz gerekecek diye düşündüm.

Kripto Para Birimleri Bana Göre Değil

Geçtiğimiz hafta COINBASE isimli uygulamadan 2 adet litecoin almıştım. O zaman sadece bitcoin, etherium ve litecoin vardı. Bu hafta şu anda $3000 dolar dolaylarında olan bitcoin cash’de eklenmiş durumda. İlk günlerde alım satım yapılmıyor olduysa da şimdilerde hem alıp hem de satabiliyoruz.

Coinbase’in en sevmediğim yanı paranızı, işleminizi en az 10 gün boyunca tutuyor, bloke ediyor olmasıdır. Benim almış olduğum litecoin’leri kullanabilmem için 5 gün daha beklemem gerekiyor. Sonrasında ne olur, ne biter, artar mı azalır mı onu bilemiyorum ama açıkçası midem bulandı diyebilirim. Herkes anladığı işi yapmalıdır bence. Bitcoin alım satımı bana göre değil. Ben bunu anladım. 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı