İncelemeTeknoloji

iPhone X 256 GB Space Gray ile Alakalı Yorumlar

Geçen hafta bir Apple Store‘a gittim. Bu arada amerikada iphone x fiyatları ne kadar diye merak edenlere de cevap vermiş olalım. Niyetim bir adet iphone x 64 GB silver satın almaktı. Gittim öncelikle yarım saat kadar sıranın bana gelmesini bekledim. Görseydiniz sanırdınız ki Apple, iphone, ipad, macbook cihazlarını bedavadan satıyordu derdiniz. Bütün elemanları Amerika’da yaklaşan Christmas nedeniyle kırmızı giyinmişti. Her neyse.. Bütün bunlar detay olup çokta önemli noktalar değildir.

Sıra bana geldiğinde niyetimi ifade ettim, buraya bir adet iphone 10 silver 64 gb telefon almak için geldiğimi belirttim. Benimle ilgilenen arkadaş üzülerek 64 GB versiyonunun kalmadığını sadece iphone x 256 gb space gray verebileceklerini söyledi.

iPhone X Alırken Kandırıldım mı?

Bir an durdum. Düşündüm. Sonrasında iphone x 64 gb fiyatı ile iphone x 256 gb fiyatları arasında ne gibi fark vardır diye sordum. Kadın birinin $999 + tax olduğunu diğerinin de $1149 + tax olduğunu söyledi. Amerika’nın birçok eyaletinde satın aldığınız birçok ürüne vergide eklendiğinden dolayı beni ilgilendiren kısmı telefon için cebimden çıkacak olan net tutardı. Toplam fiyatını sorduğumda iphone x 64 gb $1068,93 olacağını, diğerinin de $1229,43 olacağını söyledi.

Ben apple store’a giderken cebimden çıkacak olan paranın maksimum 1050-160 dolar olacağını düşünürken kartımtan çekilen miktar $1229,43 ile eve döndüm. Nasıl oldu, nasıl geçti bilemeden bu parayı ödedim ve geldim. Şimdilerde telefonu kullanıyorum. İnceliyorum, detaylarına bakıyorum.

iphone x 256 gb space gray fiyatı
iphone x 256 gb space gray fiyatı

iPhone 7 Plus Kullanıyordum

Daha önceki telefonum iphone 7 plus 32 GB modeliydi. Kocaman telefona alışmışım. Bu telefonun büyüklüğü hemen hemen normal iphone 7 kadar olduğundan dolayı epey tuhaf gelmişti. Ekran büyüklüğü her ne kadar 5.8 inç olsada aslında iphone 7 plus yada iphone 8 plus ekranına göre biraz daha küçük olduğunu söyleyebilirim. Telefonu dik konumda tutarsanız evet, büyüktür fakat video, film yada oyun oynarken telefonu yan çevirdiğinizde normal bir iphone 7 veya iphone 8 büyüklüğündeki ekrana dönüşüyor.

Açıkçası henüz uygulamaların iphone x için hazır olmadığını belirtmem gerekiyor. Yatay çevrildiğinde halen uygulamalar kenarlardan keserek küçük ekranda gösteriyorlar. Bu kısmı hoşuma gitmedi. Büyük ekrana alışmış biri olarak sevmediğimi belirtmeliyim.

iPhone 7 Plus ile Pek Farkı Yok

iPhone 7 dediğimiz telefon geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen bir modeldir. Yeni çıkan iphone 8 yada iphone 10 ile arasında bazı özellik farkı dışında bir fark göremedim. Hız olarakta çok fazla bir fark yok. Gerekli miydi? iPhone 7 telefonu iphone x için değiştirmeye gerek var mıdır? Bana kalırsa hiç gerek yok. Her iki telefonu da kullanan biri olarak bunun çok gerekli olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Sayfanın altından bazı arkadaşlar madem öyle neden gittin iphone x 256 gb satın aldın diye sorabilirler. Benim telefonumunu değiştirmemin nedeni eşimin telefonunun kırılmış olmasıdır. Ona yeni bir telefon alacağımdan dolayı kendi telefonumu ona verdim, kendime de deneme amaçlı iphone x satın aldım. Yazımın başında da söylediğim üzere niyetim iphone x 64 gb satın almaktı fakat kalmadığından dolayı kendimi 256 gb versiyonunu almış buldum.

İlkay Zaman’ın iPhone X Videosu

iPhone X Kullanıcı Yorumları

Elbette telefonun güzel yanları da var, alışamadığım yanları da. Bir kere sürekli parmak iziyle telefon açmaya çalışan, uygulamaları home tuşuyla kapatan biri olarak iphone x modeline alışmam biraz zaman aldı. Fakat çok problem değil, 2-3 gün sonra artık iphone 7 plus modelini kullanırken home tuşunu unutmuş oluyorsunuz. Uygulamaları kapatırken iphone 7’de ekranı yukarı doğru kaydırıp, dğeişen birşeyin olmadığını görünce bir anlık telefonum neden çalışmıyor diye düşünebilirsiniz. Sonrasında bunun iphone 7 olduğunu hatırlayınca home tuşu geliyor aklınıza.

Gözleriniz kapalıyken face id sizi kesinlikle tanımıyor, ekranı açmıyor. Tek gözünüz bile açık olursa kilit açılıyor. Sakallı halimle şifreyi oluşturdum, tıraş olduktan sonra da şifreyi açtı. Hatta yüzümü değişik değişik şekillere koyduktan sonra bile göz açık kaldıktan sonra şifreyi açtı.

Ekran döndüğünde çok küçülüyor. Bu hiç sevmediğim bir yanıdır. Büyük ekrana alışanlar bu modeli sevmeyip iade edebilirler. Benim de halen 1 haftalık iade etme zamanım var. Belki de iphone x telefonumu iade edip, yerine yaklaşık $400 dolar geri alacağım iphone 8 plus alabilirim. Bilemiyorum şimdilik.

Apple iphone x 256 gb space gray fiyatı
Apple iphone x 256 gb space gray fiyatı Türkiye’de tam olarak 6.899,00 TL’dir.

iPhone X Kullananlar Ne Diyor?

Buraya kadar yazdıklarım benim kendi düşüncelerimdir. Sayfanın altından sizler de iphone x hatta iphone 8 ile alakalı yorumları, şikayetleri, eksikleri, fazlalıkları paylaşabilirsiniz. Türkiye’de iphone x 256 gb fiyatı ise 6.899,00 TL’dir. Gerçekten fiyat çok fazla. Her ne kadar yurtdışında ülkeme geliyor olsa da yine de eklenen vergiler, aradaki kâr oranları gerçekten çok yüksektir.

Sizler de sayfanın altından ürün ile alakalı yorumları paylaşmayı lütfen unutmayınız. Sizce yaklaşık 7.000 TL’ye iphone x alınır mı? Alınmalı mıdır? Neden?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Venoze anti varis kremi tam bir dolandırıcılık hiçbir doğruluk payı yok hiçbir vaatleri doğru değil güvenmeyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı