İnceleme

Matcha Çayı Nedir? Zayıflatır mı? Maça Çayı Kullanıcı Yorumları

Bu yazımda sizler için matcha çayı nedir sorusuna yanıt vereceğim. Sizler de matcha çayı kullananlar başlığıyla paylaştığımız bu yazıda ürün hakkındaki kullanıcı yorumları ve şikayetleri paylaşabilirsiniz. Ayrıca matcha çayı nasıl kullanılır, yararları nelerdir? Bu konuda Ayhan Ercan neler söylemiş? bütün bunları ele alarak bir tartışma ortamı hazırlayacağız.

Matcha Çayı Nedir?

Matcha Çayı, Japonlar tarafından çok fazla tüketilen, hatta Japonların uzun yaşamasının sırrı olarak tarif edilen bir bitkisel çaydır. Metabolizmayı hızlandırmanın yanında bir sürü faydası olan bu ürün maalesef Türkiye’de genel olarak zayıflamaya yardımcı bitkisel çay olarak bilinmektedir. Bu çayın ağacı güneş görmemli, gölgede yetişmelidir. Özelliği buradan geliyor.

Ağaçtan toplanan matcha çayını özel kılan ise 15-16 gün boyunca güneş görmeden, gölgede bekletilmesidir. Japonlar bunu bitkinin biraz daha -yeşil rengi veren- klorofil salgılasın diye yapıyorlar. Bu da çayın rengini, tadını ve etkisini değiştiren bir yöntemdir. Normal çaylarda işe yarar mı? Denemek lazım. 🙂

Matcha Çayı Nasıl Kullanılır?

Çok basittir. Yapmanız gereken kaynamış suyun içerisine -ki bir bardak olarak kabul ediyoruz- 2 çay kaşığı kadar matcha çayını ekleyip birkaç dakika demlenmesini bekliyoruz. Sonrasında çayı soğutmadan içilmesi tavsiye ediliyor.

Satış fiyatı 30 TL ile 50 TL arasında değişen matcha çayını Türkiye’de henüz pek kimse bilmiyor. Bilenlerde belli başlı kahve-çay satılan yerlerden içiyorlar. Bunu internetten sipariş vererek kendiniz de evinizde hazırlayabilirsiniz.

Matcha Çayı Kullanıcı Yorumları

Bizim şimdilik söyleyeceklerimiz bu kadar olup bu bitkisel sağlıklı japon çayı ile alakalı yorumları ve şikayetleri sizler de aşağıdaki yorum alanından paylaşabilirsiniz. Dilerseniz eğer daha önce sizler için detaylı olarak incelediğimiz gece kızı çayı konumuzu ziyaret ederek hem insanların neler düşündüğünü öğrenebilir hem de gece kızı bitki çayının detaylarını okuyabilirsiniz. Sizce matcha bitki çayı gerçekten işe yarayan bir ürün müdür? Bu konuda neler düşünüyorsunuz?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ayşe Tolga’da bu çayın kullanılmasını tavsiye etmişti. Sonradan yorumları okumak için Google’a yazdığımda kimsenin birşey yazmadığını görünce şaşırdım. Acaba maça çayını kullanıpta memnun kalan var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı