Kayıt Ol!

Sosyal Kaynak'a kayıt olarak yaptığınız paylaşımlar nedeniyle puan toplayabilir, bir birinden değerli hediyeleri kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Hoşgeldiniz!

Sosyal Kaynak'a üye girişi yaparak yaptığınız paylaşımlar nedeniyle puan toplayabilir, bir birinden değerli hediyeleri kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Şifremi unuttum

Şifrenizi mi unuttunuz? Hiç sorun değil! Üye olurken bizimle paylaştığınız mail adresinizi girerek şifrenizi sıfırlama talebinde bulunabilirsiniz.

Robot olmadığınızı onaylayınız :) Resmi değiştirmek için üzerine tıklayınız.

Sitede görünmesini istediğiniz Ad veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen e-mail adresinizi yazınız.

Lütfen sorunuzla alakalı, açıklayıcı bir başlık giriniz.
Lütfen sorunuzla alakalı bir kategori seçiniz.
Lütfen yukarıdaki kutucuğa sorunuzu açıklayıcı cümleler giriniz.

Bu kısımdan videoyu alacağınız kaynağı seçiniz.

Lütfen videonun sonundaki id numarasını giriniz. https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örnek: 'sdUUx5FdySs'.

Robot olmadığınızı onaylayınız :) Resmi değiştirmek için üzerine tıklayınız.

Henüz üye olmadınız mı?

Sosyal Kaynak'a üye olmak çok basit. Hemen üye olarak soracağınız sorular veya yazacağınız cevaplar sayesinde puanlar kazanabilir, biriktirdiğiniz puanlar neticesinde çekilişe katılarak bir birinden değerli hediyeleri kazanabilirsiniz. Haydi ne duruyorsunuz? Aramıza katılın...

Mustafa Çalışkan

ARAŞTIRMACI
TAKİPÇİ
 1. Bir video paylaştım sorunla alakalı olarak. Ben de çok anladığımı söyleyemem. Ama videoda bazı detaylar verilmiş. Mesela prize takılan kısmının uçlarından birinin yamuk olduğu, kablosunda bantlar olduğu vs.. İzlemeniz tavsiye ederim.

  Bir video paylaştım sorunla alakalı olarak. Ben de çok anladığımı söyleyemem. Ama videoda bazı detaylar verilmiş. Mesela prize takılan kısmının uçlarından birinin yamuk olduğu, kablosunda bantlar olduğu vs.. İzlemeniz tavsiye ederim.

  See less
  • 0
 2. Noktalı virgülden sonra gelen kelime eğer özel bir isimse her zaman olduğu gibi büyük harfle başlar. Eğer normal bir kelime ise küçük harfle devam eder. "Ahmet yapılacak çalışmalardan oldukça umutlu; daha da önemlisi personelin çalışmasını arzuluyordu. "

  Noktalı virgülden sonra gelen kelime eğer özel bir isimse her zaman olduğu gibi büyük harfle başlar. Eğer normal bir kelime ise küçük harfle devam eder.

  “Ahmet yapılacak çalışmalardan oldukça umutlu; daha da önemlisi personelin çalışmasını arzuluyordu. “

  See less
  • 0
 3. AYŞE ismindeki harfler her 4 sütunda bir yenileniyor. Yani 20. sütundan sonra yine AYŞE yazacaktır. Buna göre 21. harf A, 22. harf de Y olacaktır. Aynı şekilde EDA ismi de her 3 sütunda bir yenilenecektir. Buna göre 22'yi bölebileceğiniz en büyük sayı 7'dir. Yani 22'nin içerisinde 7 defa EDA ismininRead more

  AYŞE ismindeki harfler her 4 sütunda bir yenileniyor. Yani 20. sütundan sonra yine AYŞE yazacaktır. Buna göre 21. harf A, 22. harf de Y olacaktır.

  Aynı şekilde EDA ismi de her 3 sütunda bir yenilenecektir. Buna göre 22’yi bölebileceğiniz en büyük sayı 7’dir. Yani 22’nin içerisinde 7 defa EDA isminin tamamını yazabilirsiniz. 21. sırada A harfi olacağından 22. sırada E harfi yenilenecektir.

  Buna göre 22. sütunda soldan sağa doğru gittiğimizde Y ve E harfleri olacaktır. Cevap B şıkkıdır.

  See less
  • 0
 4. Kabare kelimesinin TDK'daki anlamları "Meyhane" ve "Çeşitli gösterilerin yapıldığı eğlence yeri" olarak geçmektedir. Bu anlamlardan yola çıkarak kalbimde kabare var cümlesini "kalbimde birçok kişiyi eğlendirmeye, mutlu etmeye yer var" anlamını çıkarabiliriz.

  Kabare kelimesinin TDK’daki anlamları “Meyhane” ve “Çeşitli gösterilerin yapıldığı eğlence yeri” olarak geçmektedir. Bu anlamlardan yola çıkarak kalbimde kabare var cümlesini “kalbimde birçok kişiyi eğlendirmeye, mutlu etmeye yer var” anlamını çıkarabiliriz.

  See less
  • 0
 5. Serapcığım cevaplar şu şekilde olmalıdır: 1 - Otonom sinir sistemi 2 - Orta beyin 3 - Omurilik 4 - Arka Beyin

  Serapcığım cevaplar şu şekilde olmalıdır:

  1 – Otonom sinir sistemi

  2 – Orta beyin

  3 – Omurilik

  4 – Arka Beyin

  See less
  • 0
 6. Serapcığım, 1 haftada 630 soru çözmüş ve her gün 20 soru arttırarak devam etmişse şu şekilde yapabiliriz: Gün: X soru çözmüş Gün: X + 20 soru çözmüş Gün: X + 40 soru çözmüş Gün: X + 60 soru çözmüş Gün: X + 80 soru çözmüş Gün: X + 100 soru çözmüş Gün: X + 120 soru çözmüş Buna göre bütün günleri toplaRead more

  Serapcığım,

  1 haftada 630 soru çözmüş ve her gün 20 soru arttırarak devam etmişse şu şekilde yapabiliriz:

  1. Gün: X soru çözmüş
  2. Gün: X + 20 soru çözmüş
  3. Gün: X + 40 soru çözmüş
  4. Gün: X + 60 soru çözmüş
  5. Gün: X + 80 soru çözmüş
  6. Gün: X + 100 soru çözmüş
  7. Gün: X + 120 soru çözmüş

  Buna göre bütün günleri toplayıp 630’a eşitlersen şu şekilde bir şey elde edeceğiz:

  7X + 420 = 630

  7X = 630-420

  7X = 210 ise X = 30 olur.

  Yani ilk gün 30 soru çözmüş olur.

  See less
  • 0
 7. Osman, bu konuda pasaport tarihi önemli değil. Pasaportunun yeni olması veya 20 yıllık olması bir şeyi değiştirmez. Geçerli bir pasaport olması yeterlidir.

  Osman, bu konuda pasaport tarihi önemli değil. Pasaportunun yeni olması veya 20 yıllık olması bir şeyi değiştirmez. Geçerli bir pasaport olması yeterlidir.

  See less
  • 0
 8. Bu arada söylemeyi unutmuşum. Green card başvurularını yapabileceğiniz resmi internet sitesi şu şekildedir: https://dvprogram.state.gov

  Bu arada söylemeyi unutmuşum. Green card başvurularını yapabileceğiniz resmi internet sitesi şu şekildedir:

  https://dvprogram.state.gov

  See less
  • 0
 9. Kırmızı oda oyuncuları arasına katılan isimler teker teker açıklanıyor. Bazıları aşağıda belirtilmiştir. KIRMIZI ODA OYUNCULARI Tülin Özen (Doktor Piraye) Burak Sevinç (Doktor Deniz) Meriç Aral (Doktor Ayşe) Ecem Uzun (Doktor Nihal) Gülçin Kültür Şahin Halit Özgür Sarı

  Kırmızı oda oyuncuları arasına katılan isimler teker teker açıklanıyor. Bazıları aşağıda belirtilmiştir.

  KIRMIZI ODA OYUNCULARI

  • Tülin Özen (Doktor Piraye)
  • Burak Sevinç (Doktor Deniz)
  • Meriç Aral (Doktor Ayşe)
  • Ecem Uzun (Doktor Nihal)
  • Gülçin Kültür Şahin
  • Halit Özgür Sarı
  See less
  • 0
 10. Sevgili @ikicocukannesi, RTÜK'e şikayette bulunmanın birçok yolu var. Bunlardan bir tanesi de E-Devlet üzerinden RTÜK diye arattığınızda karşınıza çıkan sonuçlardan birine tıklayarak yapılabilmektedir. Diğer türlü aşağıdaki iletişim kanallarından biriyle de şikayet & öneri paylaşabiliyorsunuz. RRead more

  Sevgili @ikicocukannesi, RTÜK’e şikayette bulunmanın birçok yolu var. Bunlardan bir tanesi de E-Devlet üzerinden RTÜK diye arattığınızda karşınıza çıkan sonuçlardan birine tıklayarak yapılabilmektedir. Diğer türlü aşağıdaki iletişim kanallarından biriyle de şikayet & öneri paylaşabiliyorsunuz.

  1. RTÜK Mobil Uygulamalar aracılığıyla
  2. RTÜK Çağrı merkezini arayarak
  3. RTÜK’e online mesaj yazarak
  4. RTÜK’e direkt şikayet & öneri formu doldurarak

  RTÜK çağrı hattı ALO 178 veya  444 1 178 numaraları ile çalışmaktadır.  Eğer Türkiye dışından ulaşmak istiyorsanız +90 312 297 49 00 numarasını arayarak sorunlarınızı iletebilirsiniz.

  See less
  • 0
 11. Bu cevap düzenlendi.

  Doğru adı-soyadı Halit Araboğlu'dur. Aslen Mersin'li olan değerli bir sanatçımızdır. Genelde Antep yöresine ait şarkıları, türküleri söylemiştir. Doğum tarihi: 1953'tür. En sevdiğim şarkısı aşağıdadır. İyi dinlemeler.

  Doğru adı-soyadı Halit Araboğlu’dur. Aslen Mersin’li olan değerli bir sanatçımızdır. Genelde Antep yöresine ait şarkıları, türküleri söylemiştir. Doğum tarihi: 1953’tür. En sevdiğim şarkısı aşağıdadır. İyi dinlemeler.

  See less
  • 0
 12. Sevgili Tarık, bu durumda sana sormam gereken birkaç soru var. Öncelikle Social Security numaran var mı? Eğer cevabın evetse, sen de tax return yapabilirsin. Eğer ssn numaran yoksa maalesef bu konuda tax return yapamazsın.

  Sevgili Tarık, bu durumda sana sormam gereken birkaç soru var. Öncelikle Social Security numaran var mı? Eğer cevabın evetse, sen de tax return yapabilirsin. Eğer ssn numaran yoksa maalesef bu konuda tax return yapamazsın.

  See less
  • 0

SİZDEN GELEN BLOG YAZILARI

Discy Latest Articles

Eşeysiz üremenin eşeyli üremeye göre avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Eşeysiz üremenin eşeyli üremeye göre avantaj ve dezavantajları nelerdir? 9. sınıf biyoloji dersinin ilk konusu olan canlıların ortak özellikleri ile alakalı daha önce paylaştığım makalede eşeyli üremeyle eşeysiz üreme arasındaki ...

DAHA FAZLASINI KEŞFET