Sosyal Kaynak Latest Articles

Editör

Oculus GO almak mı? Yorumları okuyun ama aldanmayın!

İlk aldığım zaman çok heyecanlıydım. Oculus GO ile eşsiz bir sinema keyfi yaşayabilir, tüm dünyayı ayağınızın altına alabilirsiniz. Fakat sorun bir tek oculus go sahibi olmakla bitmiyor. Ayda 2 defa ya kullanırım ya kullanmam. Yani 2 yıldır aldığımı düşünürsek toplamda 25-30 defa kullanmışımdır bu cihazı. Ama gelin görün ki 2 yıl içerisinde 2 defa oculus go controller arıza verdi ve çalışmadı. İlkinde garantisi olduğundan dolayı servisi aradım, değiştirdiler. Ya yeni bir cihaz gönderdiler ya da tamir edip aynısını bana iade ettiler. Bilmiyorum. Fakat 2. defa arızalandığında servis ile görüşmeye başladım. Aradan geçen 3 haftadan sonra lanet olsun diyerek cihazı çöpe atmaya karar verdim. Çünkü oculus go cihazı, controller olmadan bir işe yaramıyor.

Müşteri hizmetleri resmen çöp. Ürünün üretimi durduğundan dolayı parçalarını gönderemiyoruz diyorlar. Diyorum ki bu benim sorunum değil. Ben sizden 2 yıl önce aldım bu cihazı ve 2 yıl içerisinde 2 defa kumanda sorunu yaşadım. Bana kumandayı ya değiştirin ya da başka bir çözüm yolu önerin dedim. Kadın bana kalktı dedi ki internette bazı kullanıcılar oculus go controller yerine başka oyun konsollarını kullanarak işlerini hallediyorlar.

Kafayı yedim. Facebook gibi bir teknoloji firmasının çalıştırdığı elemana bakın. Bana XBox oyun kumandasını veya Bluetooth 3.0 olan bir başka gamepad almamı tavsiye ettiler. Ya sabır çekerek Amazon’dan bir tane kumanda aldım, telefonda ayarlamaya çalışırken kumandayı görüyor fakat bağlantı kuramıyordum. Yarım günlük araştırma ve başarısız denemelerin sonunda ikinci bir cihaz satın aldım. Tahmin edin ne oldu? O da çalışmadı.

oculus go controller reviews 2021
Şimdi kalkıp $300’lık cihaz için avukat tutup, mahkemeye gitsen astarı yüzünden pahalı olacak. O nedenle bir daha tövbe. Sakın arkadaşlar. Oculus GO’nun özellikleri sizi yanıltmasın. Bir iki yıllık bir kullanım için alacaksanız siz bilirsiniz ama ötesinde kumandası olsun başka sorunları olsun başınızı ağrıtabilir. Özellikle saçma sapan müşteri desteği sonrasında midem daha da kötü bulandı bunlardan. Benden söylemesi.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.