Sosyal Kaynak Latest Articles

ÇÖMEZ

Bay yanlış dizisini RTÜK’e nasıl şikayet edebilirim?

Fox TV’de yayınlanan bay yanlış dizisi ile alakalı RTÜK’e veya başka kurumlara şikayet yazmak istiyorum. Bu konuda yarın gidip e-devlet şifremi alacağım. Direkt olarak edevletten yapabilir miyim bilemiyorum ama deneyeceğim. RTÜK’e nasıl şikayet yazabileceğimi birileri anlatabilir mi? Sizler de bana destek olmak isterseniz RTÜK’e bay yanlış dizisi hakkında şikayetleri paylaşabilirsiniz.

Dizi romantik komedi dizisi olabilir ancak çok fazla ileri gidiyorlar. Evde çocuklar var. Kız erkek arkadaşıyla yatar, erkek evin için çıplak dolanır vs.. bu kadarı fazladır. Evet özgür bir ülkede yaşıyoruz ancak bu özgürlükler başkalarını rahatsız ederse bu özgürlükten çıkıp, tacize, zorbalığa girer. Birilerinin dizilerdeki bu yanlışa dur demesi lazım.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

 1. Sevgili @ikicocukannesi, RTÜK’e şikayette bulunmanın birçok yolu var. Bunlardan bir tanesi de E-Devlet üzerinden RTÜK diye arattığınızda karşınıza çıkan sonuçlardan birine tıklayarak yapılabilmektedir. Diğer türlü aşağıdaki iletişim kanallarından biriyle de şikayet & öneri paylaşabiliyorsunuz.

  1. RTÜK Mobil Uygulamalar aracılığıyla
  2. RTÜK Çağrı merkezini arayarak
  3. RTÜK’e online mesaj yazarak
  4. RTÜK’e direkt şikayet & öneri formu doldurarak

  RTÜK çağrı hattı ALO 178 veya  444 1 178 numaraları ile çalışmaktadır.  Eğer Türkiye dışından ulaşmak istiyorsanız +90 312 297 49 00 numarasını arayarak sorunlarınızı iletebilirsiniz.

 2. Canım izlemek zorunda mısın? İzleme, reyting yaptırma adamlara olsun bitsin.