Sosyal Kaynak Latest Articles

UZMAN

Naproksen 500 mg kullananlar (Apranax veya Naprosyn)

Naproksen nedir ne için kullanılır? Türkiye’de yaygın olarak bilinen Apranax ilacının etken maddesi olan naproksen Amerika’da reçetesiz olarak satılıyor olsa da birçok ülkede doktorun reçeteye yazması gerekmektedir. Az önce de söylediğim gibi ağrı kesici, iltihap kurutucu bir ilaçtır.

Doktorlar genelde yaralanmalarda, ağrıların giderilmesinde, kadınların aybaşı ağrılarında, ateş ve enflamasyon gibi durumlarda hastalarına verirler. İnsan vücudunda ağrılara neden olan mediatörleri azaltarak rahatlamayı sağlar.

İlk olarak naproksen etken maddesi 1976 senesinde Naprosyn ilacının içinde kullanıldı ve reçeteli olarak satılmaya başlandı. Daha sonraki yıllarda Anaprox adıyla da satışına devam edildi. Günümüzde birçok ilacın içinde kullanılmaktadır.

Bu başlık altında naproksen 500 mg kullananlar, görüşlerini belirtebilirler. Siz de merak ettiğiniz soruları sorarak soru işaretlerinizi giderebilirsiniz. İlerleyen günlerde apranax nedir başlıklı konuda görüşmek üzere. Bu arada naproksen ile alakalı daha fazla ansiklopedik bilgiye ulaşmak için Wikipedia bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Ayrıca Eczacı Ayşegül Kılıçel Özgü’nün apranax ilacı ile alakalı olarak hazırladığı detaylı makaleyi incelemek isterseniz Medikal Akademi’de yayınlanan yazısına aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

    https://www.medikalakademi.com.tr/apranax-naproksen-nedir-ne-icin-kullanilir-yan-etkileri-nelerdir/