Sosyal Kaynak Latest Articles

Editör

Firma çalışanlarının hisse alıp sattığını nasıl öğrenebiliriz?

Bir firmada çalışan CEO, CFEO veya diğer çalışanların hisse alıp sattıklarını nasıl takip edebilirim diyorsanız bunun için bir internet sitesi bulunuyor. Oldukça faydalı bulduğum bu site üzerinden siz de hangi firma çalışanın ne kadar hisse alıp sattığını öğrenebilirsiniz.

Site adesi: openinsider.com

Bu siteyi ziyaret ettiğini zaman karşınıza çıkan ekranda “Transaction Filing” yazan kısmı buluyoruz. Buradan satın alanları mı yoksa satanları mı işaretliyorsunuz. Siz hangisine bakıyorsanız artık. İsterseniz ikisini birden seçili bırakarak hem satanları hem de alanları görebilirsiniz.

Daha sonra “Insider Title” yazan kısmı bulup buradan da işte şirkette çalışan CEO olsun, yardımcısı olsun veya diğer çalışanların kategorisini işaretleyerek sonrasında ise “Search” yazan butona basıyorsunuz. Bundan sonrasında sayfanın altında size hnagi firmadan kimin ne kadar alım satım yaptığını gösterecektir.

Ben açıkçası $HCMC’yi bu şekilde buldum. Aldıktan 3 gün sonra da yaklaşık %600 kar etmiştim. Biraz heyecan vericiydi. Sonrasında böyle bir şey denk gelmedi tabii ama hiç olmayacağı anlamına gelmiyor tabi. Böyle bir şey şansa denk gelmişti.

Tabii ki sadece buraya bakarak alım satım yapmamak lazım. Burası bir kriterdir. Daha önce araştırmanızı yapmışsınızdır, kafanıza yatan bir stock vardır ve bir de çalışanların alım satımlarını kontrol etmek isterseniz openinsider.com sizin için yawrdımcı olabilir.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.