Sosyal Kaynak Latest Articles

MERAKLI

Reductil muadili zayıflama ilaçları kullananlar 2021 yorumları

Biliyorum Reductil zayıflama hapı artık üretilmiyor. En azından öyle biliyorum.  2021 yılında reductil muadili ürün kullananlar hangi ilaçları kullandıklarını yazabilirler mi? Yan etkileri olmayan veya çok az olan ilaçlar olursa iyi olur.

Tabii sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları çok az olduğundan muhtemelen önerilecek ürünler farklı olacaktır ama mümkünse işe yarayan ilaçlar olursa sevinirim.  Tabii içinde sibutramin olmayan ilaçlar olsun lütfen 🙂

Reductil nedir?

Etken maddesi sibutramin olan bu zayıflama ilacı sağlık bakanlığı tarafından yasaklanmış bir üründür. Birçok avrupa ülkesinde satışı engellenmiştir. Gerçekten zayıflatan bir ürün olduğu için zamanında çok ürünün içerisinde sibutramin kullanılmıştı ancak bakanlık yasak getirince o ürünlerin hepsi toplatıldı.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Bir zamanlar meksika biber hapı, elma krom hapı gibi bitkisel olduğu iddia edilen ancak etken maddesi sibutramin olan bu ürünler vardı piyasada. Reductil’in muadili ilaç arıyorsanız etken maddesi sibutramin olan ilaçlara bakmanız gerekiyor. Avrupa ve Amerika’da yasaklanmış olan bu etken madde, Türkiye’de de kullanılmıyor. Kullanmanızı tavsiye etmiyorum.