Sosyal Kaynak Latest Articles

ÇÖMEZ

Aylık 4000 TL nasıl kazanılır? Çok mu zor para kazanmak?

Üniversiteyi bitirdikten sonra iş arayışım herkes gibi başladı. Eğitim fakültesinden mezun olmak yeterli olmadı bir yerlere atanmam için. Bildiğiniz üzere torpil gerekiyor veya birilerinin tabiriyle mülakatı geçmek gerekiyor. Ben geçemedim. Dayım da yok Ankara’da bana yardımcı olsun o nedenle başka maceralarla tanışmam başladı. Pazarlarda satıcılık da yaptım, şoförlük de. Tabii ki iş benim olmayınca başkalarına çalışmak bir yere kadar idare ediyor.

İnternetten para kazanmak çok mu zor?

İnternetten çok anlamasam da kalemime biraz güvendiğim için bir arkadaşımın tavsiyesiyle internet sitesi açma kararı aldım. Yaklaşık 1 yıldır içerikler üretiyor, kendimce faydalı olduğunu düşündüğüm bilgileri paylaşıyorum. Sitemde adsense reklamları yayınlıyorum fakat yazdığım içerikler bir türlü ilgi görmüyor veya insanların dikkatini çekemiyorum. Sizce internetten aylık sadece 4000 TL kazanmak için ne yapmam gerekiyor? Çok mu zor 4000 lira kazanabilmek? Neler yapıyorsunuz?

Bu konuda tecrübelerinizi paylaşır mısınız? Biliyorum kimse para kazandığı sektörü söylemek istemez ama ne bileyim, belki yol gösteren birileri olabilir diyerek içimi dökmek istedim.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Kelin ilacı olsa başına sürerdi diye bir laf vardır. Bu konuda çok şey söyleyebilirim fakat işe yarar mı? Hiç zannetmiyorum. Çünkü para kazanma noktasında benzer durumda olduğumu söyleyebilirim. Bunun en büyük nedenlerinden biri -ki bence tek nedeni- büyük haber sitelerinin her türlü konuyu sitelerine spamın dibine vurarak ekliyor olmalarıdır. Yani bir haber sitesinde neden film izletilir ki? Adamlar film sektörüne bile el attıkları için ne aratırsanız haber sitelerinde içeriklerine ulaşabiliyorsunuz. İstediğiniz bilgilere ulaşabiliyor musunuz? Bilemiyorum ama ziyaretçi çekmek adına her türlü pisliği yapıyor bu karaktersizler. O nedenle para kazanmak kolay değil.

    Kısacası eğer site yönetiyorsan backlinkleri sağlam tutman lazım. Ne kadar çok backlink alırsan, tabii faydalı olması şartıyla o kadar çok otoriter olursun. Bir de insanların sitede kalma süresini arttırabilirsen ilerleyen zamanlarda daha çok ziyaretçi çekebileceksindir. Haber sitelerinin en büyük avantajları, insanların çok fazla zaman sitede geçirmeleridir.