Fahriye
  • 0
ÇAYLAK

Roaccutane sivilce hapı kullananlar yan etkileri okudular mı? 20 mg 30 kapsül

  • 0

Roaccutane sivilce hapı ile alakalı son zamanlarda çevremden çok duyumlar aldım. Birkaç arkadaşım roaccutane 20 mg yumuşak jelatinli kapsül ürününü kullandı açıkçası şikayet etmediklerini belirtmem gerekiyor.  (Helal jelatin veya haram jelatin hassasiyeti olanlar dikkat etsinler) Sadece ürün ile alakalı yan etkileri okuduğum zaman ilginç şeylerle karşılaştığım için sizlerle de paylaşmak istedim. İngiltere’de yapılan bir araştırma sonucunda geçtiğimiz 2017 ile 2019 yılları arasında İngiltere’de bu ilacı akne tedavisinde kullanan 20 kişinin intihar ettiği belirtilmektedir. Her neyse, çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Bu işin şakası bulunmuyor.

  1. Bazı hastaların kendilerini öldürme düşünceleri tespit edilmiştir.
  2. Kaşınma veya cilt dökülmesi gibi alerji yapan tepkimeler oluşmaktadır.
  3. Deride hassaslaşma, terleme, aşınma, kaşınma, başın ağrıması, mide bulantısı, vücut kıllarında anormal derecede artış..
  4. Diş etlerinde hassasiyet meydana gelmesi. Belli bir zaman sonra kanama, ağrılar vs.. oluşması
  5. Kendinizi sürekli olarak yorgun hissetme, uykusuzluk, uyku bozukluğu gibi olumsuzluklar da görülmektedir.
  6. Saç dökülmesi, kaşların dökülmesi de yan etkileri arasındadır.

Roaccutane sivilce ilacının yan etkileri arasında belki de en ilginç olan insanların halüsinasyon görmeye başlaması, olmayan sesler duyması veya olmayan şeyler görmesi, ruhsal denge bozukluğudur. Yani kısaca delirmeye başlayabilirsiniz bu ilacı kullanmaya başladığınız zaman.

Bu demek değildir ki herkeste illa bu roaccutane yan etkileri görülecektir ancak kullanmadan önce doktorunuza danışmanızda, onay almanızda veya doktor kontrolünde kullanmanızda yarar olacaktır.

Paylaş

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

Bir cevap ekle

Bir cevap ekle

Gözat!