Sosyal Kaynak Latest Articles

MERAKLI

Erkekler ne ister? Erkeklerin kadınlardan bekledikleri nelerdir?

Erkekler ne ister? Bu soruyu karşı cinslerimiz olan kadınlar tarafından sorulduğunu varsaydığımız zaman verilecek cevapların sınırsız olduğunu söylemek mümkündür fakat sıkı durun, erkekler için bu soru yöneltildiğinde yani erkekler ne ister sorusuna karşılık olarak verilecek cevaplar oldukça sınırlıdır.

Genel olarak erkeklerin en çok istediği şeylerden bir tanesinin “SESSİZLİK” olduğu ile alakalı birçok kişi hemfikirdir. Kadınlar, yapıları itibariyle konuşmaları seven, sürekli ilgi görmek isteyen canlılardır.

Erkekler ise aksine, hiç konuşmak istemeyen, kendi kafalarında sürekli bir şeyleri bitirmeye çalışan canlılardır. Tabii ki her iki cins için de istisnalar mevcuttur fakat genel olarak baktığımız zaman bir erkek akşam eve döndüğü zaman televizyon karşısına geçip, artık ne izleyecekse onu izlemek ister.

Mesela bir kadın ile bir erkekten günlerini anlatmalarını isteseniz, erkekten duyacağınız cevaplar şu şekilde olabilir:

  • Gayet güzeldi.
  • Çok iş vardı. Yoruldum.
  • Trafikte dengesiz bir şoför ile tartıştık.
  • Çok güzel bir kız gördüm dışarıda. 🙂 (Tabi ki böyle bir şeyin düşüncesi bile söz konusu olamaz.)

Bu şekilde cümlelerden ibarettir erkeklerin muhabbetleri ve maksimum yarım saat sürer toplarsanız. Ama kadınlar da öyle midir? Tam tersi. Başlarlarsa şöyle devam edebilir:

Dün gece rüyamda rahmetli dedemin anneannesini gördüm. Bana neler anlattı neler. Bunu kalktım kuzenime anlattım. O da bana yakında güzel bir haber alacağımı söyledi. Çocuklara kahvaltıyı hazırlayıp, okula gönderdikten sonra Ayşe ile pazara gittik. Orada çok güzel takılar vardı ve pazarcı 10 TL indirmemek için elinden geleni yaptı. Sonra yolda yürürken iki arabanını bir birine çarptığını ve içindeki yaralılardan birinin yürüyerek zombi gibi hareket ettiğini gördüm…

bu hikaye uzar gider. Tabii bunu üst üste anlatmazlar. Siz eve geldikten sonra bir giriş cümlesi yapılır. Sonra yemekte devam ederler. Yemek bitince 10 – 15 dakikalık mola verilir ve sonrasında yine muhabbet devam eder.

Bu olay bu şekilde devam eder de erkekler ne ister sorusunun cevabını zannedersem sadece bu ifadelerimle bile anlatmış olabileceğimi düşünüyorum. Tabii bu bütün kadınlar için geçerli değildir. Sadece çok az bir kısmı bu gruba dahil değildir. Siz ne düşünüyorsunuz? Çok mu az anlattım?

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.