Sosyal Kaynak Latest Articles

MERAKLI

Paranox nedir? Sağlık Bakanlığı Paranox 120 mg ilacı neden toplatıyor?

Bugün bir haber sitesine paranox ağrı kesici ilaç ile alakalı Sağlık Bakanlığı tarafından toplatılma kararı alındığına dair bir haber okudum. Haber başlığında paranox neden toplatıldı şeklinde ilginç bir ibare yer almıştı ve merak edip ben de okumaya başladım.

Paranox ilaç nedir?

Baştan sona kadar paranox nedir, paranox nasıl kullanılır gibi sorulara cevap verilmiş olup ilacın neden bakanlık tarafından toplatıldığı ile alakalı bir detay verilmemişti. Sonrasında Google’a paranox neden toplatılıyor diye arattım. Abartısız söylüyorum, karşıma çıkan ilk sayfadaki sonuçların hiç birinde paranox ileacıyla alakalı bir toplatılma gerekçesi paylaşılmamıştı.

paranox nedir yan etkileri nelerdir

Paranox neden toplatılıyor?

Ben de burada bu içeriği yayınlayarak paranox ilaç neden toplatılıyor diye bilenlerden detayları paylaşmasını rica edeceğim. Sanofi sağlık ürünlerine ait olan bu ilacın toplatılma kararını TİTCK’nn internet sitesinde dilerseniz buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Ekran görüntüsü aşağıda paylaşılmıştır.

paranox sanofi toplatma kararı titck

Paranox ilaç çocuklar için kullanılması tavsiye edilen, Türkiye’nin en çok tercih edilen ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlarından biriymiş. Bunun arkasındaki gerekçe siyasi mi yoksa tıbbi mi merak etmiyor değilim.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.