Sosyal Kaynak Latest Articles

Editör

Şanlıurfa Suruç arasındaki ölüm yolu neden yapılmıyor? (CİMER’E ŞİKAYET)

Şanlıurfa ile Suruç arası yaklaşık 40 km. Her gün Suruç’tan yola çıkan binlerce insan mecburen bu ölüm yolunu kullanmak zorunda. Organize sanayi bölgesinden urfa merkeze kadar çift şerit gidiş ve çift şerit dönüş olan yol nedense Suruç’a kadar tek şerit gidiş ve tek şerit dönüş şeklinde bölünmeden bırakılmış durumda.

ŞANLIURFA SURUÇ YOLU NEDEN YAPILMIYOR?

Maalesef sıcakların da etkisiyle onlarca şoför dikkatsiz bir şekilde sollama yaparak bu yolda kazaya sebep oluyor. Artık neredeyse her gün kaza haberlerinin ve ölen kişilerin yakınları tarafından yükselen feryatları duyuyoruz. Bu konuda başta Şanlıurfa Valiliği olmak üzere Urfa’nın milletvekilleri ve diğer yetkili isimler neden bir çalışma yürütmüyorlar?

Şanlıurfa Suruç yolu neden yapılmıyor?

Karayolları müdürlüğünün buraya ayıracak bir bütçesi yok mu? İnsanların canı bu yola harcanacak paradan daha mı önemli ve değerli? Birçok sosyal medya hesabından yetkililere çağrı yapılmış olmasına, CİMER’e her gün onlarca şikayet ve öneri dilekçesi bırakılmasına rağmen neden halen bu soruna bir çözüm üretilmiyor?

Urfa Suruç ölüm yolu kazaları

Yarın ölecek olan insanların hesabını kim verecek? Bu konuda başta CİMER olmak olmak üzere Şanlıurfa Valiliği, Suruç Kaymakamlığı ve hem il hem de ilçe belediye başkanlarından ricamız şanlıurfa suruç arasındaki yolun bölünmüş duble yol olarak genişletilmesidir.

LÜTFEN DAHA FAZLA KİŞİNİN ÖLMESİNE MÜSAADE ETMEYELİM!

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Benzer problemi Birecik Urfa arasında biz de yaşıyoruz. Anlamadığım şey seçtiğimiz milletvekilleri mecliste ne yapıyor? Oraya uyumaya, oturmaya ve ceplerini doldurmaya mı gidiyorlar? Neden memleketimizin sorunlarını gidermek için çalışmıyor veya çabalamıyorlar? Varsa yoksa ceplerini mi dolduracaklar? Böyle giderse sonları yakın olacaktır. İş yaparlar, çalışırlar diye AKP’ye oy verdik şimdi yaşadığımız şu hayata bak. Resmen sefalet içinde yaşıyoruz. Yeter artık. Biraz da halkınızı düşünmeye başlayın. Cebinizi doldurduğunuz yeter.

  2. Bi seçim bitsin de o zamana yaparlar her halde. Seçim olmadan bu ne talebi arkadaşım? Önce bi oy verin bakalım insanlara. Sonra bi 5 yıl daha uğraştırsınlar sizleri.