Sosyal Kaynak Latest Articles

Editör

Green Card fotoğrafının şartlara uygun olup olmadığını nasıl anlarım?

Green card fotoğrafı belki de insanların en çok sorun yaşadıkları bölümdür. Aslında istenilen özellikler az ve basittir. Tesettür giyen kadınların tesettürlerini çıkarmalarına gerek yoktur. Başı açık olan insanların saçlarını toparlamaları veya düzgün bir şekilde taramaları yeterli olacaktır.

Green card fotoğraf özellikleri

Rengi beyaz veya gri olan bir duvara yaslandığınızda eğer yukarıdan vuran ışık duvarda gölge yapmıyorsa bir sorun yoktur. Eğer gölge oluyorsa o zaman problem vardır.

Kafanızın tam ortada olması gerekiyor. Kameraya ne çok uzak ne de çok yakın olmanız gerekiyor. Kafanızı ortaladıysanız kenarlarda biraz boşluk kalacak uzaklıkta olduğundan emin olunuz.

Birçok kişinin karşılaştığı “Image is overly compressed. Please use a compression ratio that is less than 20:1” uyarısını almamak için bazı ayarları yapmanız gerekiyor. Bunun nedeni fotoğrafın sıkıştırılma oranı ile alakalıdır. Bu oranın 20’de 1 olması gerekiyor. Fotoğrafçının bunu ayarlayabiliyor olması gerekiyor. Eğer yapamıyorsa fotoğrafınızı bizimle paylaşırsanız size yardımcı olabiliriz

Green card fotoğraf kontrol etme sitesi

Resmi green card başvurusu yaptığınız sitede size fotoğrafınızı kontrol edebileceğiniz bir uygulama sunduğunu biliyor muydunuz? Aşağıda bıraktığım bağlantıya tıklayarak RESMİ green card fotoğraf aracını kullanarak fotoğrafınızı kontrol edebilirsiniz.

https://tsg.phototool.state.gov/photo

Bunun dışında yine aynı sitede fotoğrafınızın özellikleri ile alakalı detaylar da paylaşılmış. Oradan da bakarak en doğru fotoğrafı çekeceğinize eminim. İster fotoğrafçıya gidin ister kendiniz çekin farketmez. Yeter ki fotoğraf düzgün çıksın.

Green Card fotoğraf örnekleri

Yukarıda sadece birkaç örnek gösterdim. Bunlar gibi bir sürü örnek fotoğraf bulunuyor. Siz de fotoğraf çektirdiğiniz zaman bunlara dikkat ederseniz bir problem yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Çünkü kendi başvurumda da green card kazanmış olan arkadaşlarım için de aynı şeyi yaptım. Bir problem yaşamadım. Yani fotoğrafçıya gitmeniz şart değil. Fakat gittiğiniz fotoğrafçı işini biliyorsa gitmenizi de tavsiye ederim.

Neden işini bilen fotoğrafçıyı tavsiye ettim. Çünkü maalesef bazı fotoğrafçılar ne yaptığını bilmiyor. Photoshop ile fotoğrafların üzerinde oynama yapıyorlar. Bu da elenmeniz için yeterli bir sebep oluyor.

Green Card Forum kategorisini inceleyin!

Şimdilik benim aklıma gelenler bunlar olup. Zaman içinde başka şeyler geldikçe de paylaşmaya devam edeceğim. Zaten Green Card Forum kategorisinde birçok konuya değindim. Oradan da ilgili konulara bakabilirsiniz. Ayrıca sizin de merak ettiğiniz sorular olursa lütfen Gren Card Forum bölümünden paylaşabileceğinizi unutmayınız.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.