Sosyal Kaynak Latest Articles

Güzel uyku uyumak için okunacak dua hangisidir?

Geceleri uyku problemi yaşıyorum. Erken de kalksam geç te kalksam geceleri uyuyamıyorum. Akşamları uyumak için hangi duayı okumam gerekiyor? Lütfen uyurken okunacak duayı Türkçe anlamı ile birlikte yazar mısınız? Teşekkürler.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Bunun için özel bir duanın olduğunu sanmıyorum. Siz her türlü duayı kalben yaptıktan sonra işinizi yapmış olursunuz. Kabul edip etmemek Allah’a kalmış bir şeydir. Öte yandan böyle bir duanın olduğunu varsaysak bile samimi bir şekilde dua yapmadığınız zaman kabul o duanın pek bir önemi kalmayacaktır. Ama illa ki bir dua yazmak gerekirse şu şekilde dua edebilirsiniz;

    Allah’ım bütün günahlarımdan, yaptığım kötülüklerden, isyanlarımdan ve itaatsizliğimden dolayı senin engin rahmetine ve mağfiretine sığınırım. Sen yücelerden yücesin. Günahlarımla ellerimi açmış sana sığınıyor ve beni de affettiğin kulların arasına dahil etmeni senden dileniyorum. N’olur Allah’ım. Beni affet. Kalbime huzur ver. Bugüne kadar nefes aldırdığın için teşekkür ederim. N’olur gözlerimi kapattığım şu gecede günahlarımdan arınmış bir şekilde uykuya dalmayı nasip et. Amin.

    Bu duanın içine istediğiniz şeyleri ekleyerek O’na iletebilirsiniz.