Sosyal Kaynak Latest Articles

ÇÖMEZ

Ali Yeşildağ kimdir? Ali Yeşildağ’ın olayı ne?

Az önce YouTube’da karşıma “Ali Yeşildağ’dan bomba iddialar 1. bölüm” başlığıyla bir video düştü. 1 milyar dolar filan yazıyordu. Vurgun diyordu. Tayyip Erdoğan filan diyordu merak ettim doğal olarak.

İzledim. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan ‘tayyip abi’ diye söz ediyordu. Söyleyeceklerimden kimse gocunmasın diyerek milyarlarca dolar paranın nasıl şahısların cebine indiğinden bahsetti.

Açıkçası seçimlere az kala bu tarz videoların gelmesi acaba birileri Tayyip Erdoğan ve AKP’yi bitirmeye mi çalışıyor diye düşündürmüyor değil. Şimdiye kadar sessiz olan bu insanlar neden şimdi konuşma ihtiyacı duyuyor?

Bu sorular kafamı kurcalarken Ali Yeşildağ kim sorusuna cevap aradım. İşte bulabildiklerim.

Ali Yeşildağ kimdir?

Sedat Peker'in anlattığı Hasan Yeşildağ (Ali Yeşildağ'ın abisi)

Sedat Peker’in anlattığı Hasan Yeşildağ (Ali Yeşildağ’ın abisi)

Adam 1965 yılında Rize’de dünyaya gelmiş. Abisi Hasan Yeşildağ, Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte hapis yatmıştır. Yani şimdiki cumhurbaşkanının hapis arkadaşıdır.

Ali Yeşildağ ismi olmasa da abisi Hasan Yeşildağ’ın adı, Sedat Peker videolarında geçmişti. O gün bugündür pek konuşulmasa da kendisi çıkıp bir Youtube videosu yayınlayınca yeniden gündem oldu. Abi Hasan Yeşildağ ise 1961 yılında doğmuştur.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?