Sosyal Kaynak Latest Forum

ANKET
Acemi

Brintellix mucizesi denilen antidepresan ilacı kullananlar ne düşünüyor?

Anket sonuçları

50%Memnun kaldım! ( 13 kişi )
50%Memnun değilim! ( 13 kişi )
Katılımcı sayısı: 26 kişi

Görüşünü belirt, ankete katıl...

Brintellix, etken maddesi vortioksetin olan bir depresan ilacıdır. Oldukça güçlü etkileri ve muadili ürünlere nazaran daha az yan etkileri olan bu ilacın 5 mg, 10 mg ve 20 mg formları mevcuttur. Bazı internet sitelerinde brintellix mucizesi olarak anlatılan bu ürünü kullananlar zayıfladıklarını, kilo verdiklerini veya iştahlarının kapandığını söylüyorlar.

Bu saydıklarım brintellix’in yan etkilerinden bir tanesidir. Daha fazla yan etkileri de olan bu ilacı açıkçası emin olmamakla birlikte kilo vermek adına kullanmak istiyorum. Rica edersem tarafsız bir şekilde brintellix kullananlar, düşüncelerini veya gördükleri yan etkileri paylaşabilirler mi?

Teşekkür ederim şimdiden.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Merhabalar,
    Ben bu ilacı sosyal anksiyete ve dikkat eksikliği tedavisi için kullanıyorum. 24 yaşındayım. Yüksek konsantrasyon gerektiren bir işte çalıştığım için bu tür bir destek tedavisine ihtiyaç duydum. Öncelikle diğer arkadaşın dediği gibi kafa falan yapmıyor. Dikkati toparlamaya yardımcı ve diğer antideprasanlar gibi uyku, sersemlik vb. etkileri de yok. Sonrasında ise iştah konusunda kesinlikle bir azalma yok, kilom hala stabil. Hala severek ve iştahla yemek yiyebiliyorum. İlaç şu anda reçetesiz satılmıyor, fakat illa kullanmak isterim diyorsanız ilk haftanın sonlarından ikinci haftanın sonuna kadar bütün vücudunuzda ani kaşınmalar olabilir. Tatlı tatlı parçalamak isteyebilirsiniz kendinizi. En sinir bozucu yanı bu. İkinci hafta mood olarak biraz aşağılara çekiyor, sorunlarınıza odaklı bir dönem geçiriyorsunuz ama ikinci haftadan sonra gayet başarılı buldum ilacı. Doktorum kesmediği sürece devam etmeyi düşünüyorum.

  2. @seren bu tarz ürünler doktorların, hastalarına verdikleri ilaçlardır. Antidepresan ilaçlar kasları gevşetip, sinirleri yatıştıran bir nevi uyuşturuculardır. Eğer doktor beklenmedik bir durumla karşılaşırsa anında müdahale edebilir. Bunun dışında tek başınıza kullanmanızı tavsiye etmem. Hele ki kilo verme gibi bir eylem için hiç tavsiye etmem. Yazıktır sağlığınıza.

  3. sakın kullanmayın arkadaşlar internette zayıflama hapları kullanarak ölen insanların haberleri bulunuyor. kilo vermek için zayıflama hapları işe yarasaydı dünyada obez kimse kalmazdı. benden söylemesi.

  4. Ayrıca bu ilacın ismi 2020 ortalarında değişti, yeni ismi Fonksera oldu. Bilginize.

  5. Herkese yorumlarından dolayı çok teşekkür ederim. Çok zaman geçti aradan ama kullanmadım. Doğal yollarla biraz kilo verdim ama halen kilo problemim devam ediyor.