Sosyal Kaynak Latest Articles

Editör

Robinhood afterhours order veriyorum ama onaylanmıyor

Robinhood veya Webull veya diğer platformlarda afterhours veya beforemarket zamanlarında verdiğiniz siparişler onaylanmıyor mu? Bunun birkaç nedeni olabilir. Şimdi bunların üzerinde durup, açıklamaya çalışacağım. Eksik gedik yerleri lütfen yorum yaparak tamamlayınız.

Neden hisse alamıyorum?

Şimdi şunu öncelikle bilmek gerekiyor. Afterhours dediğimiz market kapandıktan sonra hangi platformda saat kaça kadar işlem yapılabiliyor. Bu konuda şahsen Webull’u tavsiye ediyorum çünkü saat 8’e kadar işlem yapma hakkınız oluyor.Tabii bir de beforemarket olayı var ki burada da yine Webull’u tavsiye ederim. Çünkü Robinhood ile kıyasladığınız zaman sabah saat 4’te mesaiye başlamasıyla açık ara önde olduğunu söyleyebilirim.

Aftermarket’te neden verdiğiniz siparişler onaylanmaz. Bunun birkaç nedeni var. Birincisi stock’un kapanış yaparak aftermarkette işlem yapmıyor olmasıdır.

Limit Order vermeye alışın

İkincisi order verirken “Limit Order” olayını kullanmıyor olmanızdır -ki nasıl yapacağınızı burada anlatmıştım-  Eğer extended hoursta bir hisse satın almak istiyorsanız mutlaka limit order seçeneğini kullanmanız gerekiyor aksi taktirde market open hours yani 9:30 am’de orderiniz o andaki market fiyatı ne kadarsa o şekilde işlem görecektir.

Üçüncü olarak da alıcı veya satıcı bulamıyor olabilirsiniz. Bazı zamanlarda stok ya değer kaybederken yahut değer kazanırken alıcı veya satıcı bulamayabilirsiniz. Bu nedenden dolayı da aftermarkette vermiş olduğunuz siparişler geçerli olmayabilir.

Webull’u tavsiye ederim

Evet söyleyeceklerim şimdilik bu kadar olup Robinhood veya Webull üzerinden after hours zamanlarında order veremiyor olmanızın nedeni budur. Ha unutmamışken hatırlatayım. Afterhours saatleri şu şekildedir bu iki platform için:

Robinhood’da before market 9:00 am, after market 6:00 pm’dir.

Webull’da before market 4:00 am, aftermarket de 8:00 pm’dir.

Yani işlem yapmak için erken alıp geç satabilmek için kesinlikle Webull’u tavsiye ediyorum. Eğer henüz üye değilseniz benim referans linkimi kullanarak siz de üye olabilir, hem siz ücretsiz stocklar alabilir hem de bana da hediye etmiş olursunuz. 🙂

Webull için davetiye linkime tıklayarak hemen üyelik oluşturabilirsiniz.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Robinhood kullanımı kolay olmasından dolayı en çok tercih edilen borsa uygulamalarından biridir fakat Webull’da iyi geliyor. Bu iki firma kıyasıya rekabet halinde olacaklar bir müddet. Öyle görünüyor en azından.