Sosyal Kaynak Latest Articles

ÇÖMEZ

Miami bir aile için çalışma, iş bulma ve yaşam açısından nasıl bir yer?

Türkiye’de yaşayıp da Amerika’nın Florida eyaletinde bulunan Miami şehrinde yaşayan var mi? Burası aile için  (karı, koca ve 2 çocuk)  nasıl bir yerdir? Hem çalışma açısından hem is bulma açısından hem de yaşam olarak. Ucuz mudur? Pahalı mıdır?

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Ev kiralama ve alma acisindan genellikle ucuz bir eyalet. Guzel egitim olanaklari var cocuklar icin. Is bulma olarak, eyalet turizm bolgesi ve is olanaklari cok. Ama yazlari cok sicak ve firtina sezonlarinda biraz tehlikeli(!).

  2. Amerika’da birçok eyalette özellikle New York, New Jersey, Kaliforniya gibi eyaletlerde ömür boyu çalışmış ve emekli olmuş kişiler hem sessiz-sakin olması hasebiyle hem de düşük vergiler nedeniyle Florida’nın birçok bölgesine yerleşmektedirler. Genel olarak diğer eyaletlerle kıyaslandığında ekonomik olarak sizi zorlamayacak bir eyalet, bölge olsa da iş durumunuza ve gelirinize göre bu dediklerim değişecektir.

    İş bulma konusunda öncelikle dil sorununu halletmişseniz birçok yerde çalışabilirsiniz. Eğer özel becerileriniz varsa yüksek maaşlarla şirketlerde iş bulabilirsiniz. Fakat bütün bu söylediklerim için o bölgeye gidip insanlarla temas halinde bulunmanız gerekiyor.