Sosyal Kaynak Latest Articles

Editör

$DOGE.X Dogecoin, Reddit ve milyonlarca dolarlık kayıp

Geçtiğimiz günlerde Reddit üzerinde WallStreetBets adındaki grupta (WSB) Melvin Capital’e karşı açtıkları savaş sonrasında $GME, $AMC, $SNDL, $AAL $NOK ve başka firmaların hisseleri normalinin çok üstünde değere ulaştı. Çoğu kişi bu arada milyon dolarlar kazanırken öte yandan Robinhood, WeBull, AmeriTrade ve diğer aracı kurumların yukarıda adı geçen hisselere engel veya kısıtlama getirmesi nedeniyle binlerce kişi de zarar ederek, paralarını kaybetti.

Daha sonra yine Reddit üzerinde başka bir grup tarafından DogeCoin’e yükleme yapılarak değeri 1 günde %1000’e yakın arttırıldı. Yine burada da yine belli bir azınlık milyon dolarları cebe indirirken binlerce hatta belki yüz binlerce kişi küçük meblağlarda olsa büyük zarara uğradı. Sonuç olarak 2 gündür DogeCoin günde %50’nin üzerinde değer kaybederek eski seviyelerine doğru geriliyor.

Bundan sonra ne olur? Elbette DogeCoin 0.002’li seviyelere geri gidecek, olan paralarını kaybeden insanlara olacak. Reddit’te açılan bu savaş aslında halka açılan savaştır. Her ne kadar Melvin Capital’e karşı yapıldığı söylense de bence bu kesinlikle sıradan vatandaşlara yapılmış olan bir savaştır ve insanların paralarını yeni milyondolarlık adamların hesaplarına aktarma operasyonudur.

Belki zararı olan kişiler DogeCoin çok düştüğü zaman satın alıp artmasını bekleyebilirler ama sanki biraz zaman alacak gibi. Siz ne dersiniz?

Bu arada adamlar New York’ta bilboard reklam çıkmışlar 😀

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Başka yerde de başka kullanıcılar “$GME to the moon!” mesajıyla WallStreetBets’i de ihmal etmeyerek reklam çıkmışlar. Neler oluyor hayatta 😀