Sosyal Kaynak Latest Articles

Editör

Elisa Lam olayı nedir ve gerçekler gizleniyor mu?

Bugün Netflix’te bir arkadaşımın tavsiyesi ile Suç Mahali: Cecil Hotel adında mini bir diziye başladım. İlk bölümünü az önce bitirdim. (1. bölüm: Los Angelas’ta Kayboluş) İzlediğim bölüm boyunca Elisa Lam adında Kanada’da yaşayan genç bir kızın Amerika’ya tatile gelmesinin ardından Los Angeles şehrinde kaldığı Cecil Otel’de gizemli bir şekilde kaybolması anlatılıyordu.

Bana biraz psikolojik bir vaka gibi gelse de açıkçası devamını izledikten sonra yorumlarımı paylaşacağım. Çünkü 1. bölümün sonuna doğru kızın anormal davranışları bazı sorunlarının olduğunu olduğunu gösteriyordu. Tabii bütün bölümleri izledikten sonra ne olduğunu anlayacağım büyük ihtimalle ama birkaç saat sonra güncelleme yapacağım burada 🙂

Bu arada hem dizide hem de Youtube’da videoların 144p kalitede olması da ilginç gerçekten. Netflix’in dizisinde bile o kadar kötü kalitede görüntüler kullanılmış ki bu ne arkadaş demekten kendimi alamadım. Yani bir şeyler yanlıştı aslında..

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Bugün ikinci bölümü izledim. İkinci bölümün adı Cecil’in sırları olup burada biraz daha detaya inmiş soruşturmayı yapanlar. Video kaydında birinin Elisa LAM’i öldürmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruldu. Asansörden çıktıktan sonra birinin onu kaçırmış olabileceği, otelde yapılan değişiklik vs.. anlatıldı. Fakat sonlara doğru Elisa’nın çatı katında bulunan su depolarından birinin içinde cesedine ulaşıldı.