Sosyal Kaynak Latest Articles

Editör

Robinhood ile Borsa dünyasına girenlerin bilmesi gereken birkaç uyarı!

Robinhood nedir? Öncelikle bilmeyenler için bu soruya cevap vererek başlamak istiyorum. Amerika başta olmak üzere birçok ülkede kullanılan bir nevi Türkiye’de yaygın olarak bilinen Forex’in mobil uygulama versiyonudur. Robinhood ile borsaya giriş yapabilir, hisse senetleri satın alıp, satabilirsiniz. Amerika’da yaygın olarak Ameritrade, Fidelity, Webull ve birçok banka uygulaması borsa işlemleri için kullanılmaktadır. Robinhood da bunlardan bir tanesidir.

Eğer borsa işlemleri, stock hareketleri, hisse ne zaman alınmalı ve ne zaman satılmalıdır gibi soruların cevaplarını bilmiyorsanız cüz’i miktarlar ile başlamanızı tavsiye ederim. Gerekirse aylarca bu konuda kendinizi eğitebilirsiniz. Borsa dünyası birçok kişinin büyük hayallerle girerek hayal kırıklıkları yaşadığı bir alemdir. ,

Herkes para kazanmak ister ancak bunu çok az kişi başarabilir. Genelde insanlar paralarını kaybederek bir daha geri dönmemek üzere hesaplarını ya iptal ederler ya da telefonlarından silerler.  Market çok hareketli olduğundan 1 dakika içinde kazanmış olduğunuz tüm parayı kaybetme ihtimalini hiç unutmayın.

Bir hisse satın alırken o hisse hakkında detaylı araştırmalar yapmanız gerekiyor. Firmanın çeyreklik kar-zarar oranları, firma ile alakalı haberler, analizcilerin yorumları vs.. birçok konuda araştırma yaparak o stock hakkında fikir sahibi olmanızı tavsiye ederim. Gerisini zaten zamanla öğrenecek, nasıl işlem yapacağınızı da yanlış yaparak büyük ihtimalle öğreneceksiniz. Bu nedenle $100 gibi cüzi miktarlarla başlayarak sistemi öğrendikten sonra kısa veya uzun vadeli yatırımlarınızı yapabilirsiniz.

Merak ettiğiniz tüm soruları burada sorabilirsiniz.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.