Sosyal Kaynak Latest Articles

Editör

Green card sonuçları (DV-2023) için geri sayım başladı! 2022

2022 yılında green card başvurusu yapmış olanlar hazır mı? Çünkü green card sonuçları için son 22 gün kaldı. Farkındayım. Heyecan dorukta. Başvuruyu yapan herkes green card bana çıksın diye düşünüyor. Hayal kuruyor, dualar ediyor.

Fakat maalesef green card çekilişi dünya genelinde sadece 55 bin kişiye çıkacaktır. Sistem otomatik olarak, milyonlarca aday arasından seçim yaparak 55 bin kişiyi belirleyecektir.

Tabii ki her ülkeye ayrılmış kontenjan vardır. Kimse bu rakamı bilmiyor olsa da diğer ülkelerle kıyaslandığında 2000-3000 arası bir rakam olduğunu tahmin ediyoruz. Yani size green card çıkacaksa Türkiye’de bu 3000 rakamın içinde olmanız gerekiyor.

Green card başvuru sonuçları

Geçtiğimiz sene green card başvuruları 6 Ekim ile 9 Kasım arasında yapılmıştı. Yapılan bu başvurunun adı DV-2023 çekilişiydi. Bu başvurunun sonuçları ise ABD’de doğu saati ile 7 Mayıs 2022’de açıklanacaktır.

ABD’de sonuçlar açıklandığında Türkiye’de sabahın 7’si olacaktır. Yani sizler sabah 7 itibariyle green card sonuçları kontrol edebilir, kazandıysanız -belki de- kutlama yapabilirsiniz.

Sizler de green card sonrası yapılacak işlemler veya merak ettiğiniz başka konular ile alakalı görüşlerinizi Sosyal Kaynak’ın green card bölümünden paylaşabilirsiniz.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Hadi hayırlısı. Bana çıkacak diye içimde bir his var. İnsallah kazanırim ya. 🙂