Sosyal Kaynak Latest Articles

ÇÖMEZ

Fazla yağlardan kurtulmanın yolları 7 altın kural ile mümkün!

Biraz klasik olacak ama düzenli olarak yapıldığında vücuttaki fazla yağlardan kurtulmanın 7 altın kuralını sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu maddeleri buradan yazmak elbette kolay ancak kendi hayatımda uygulayıp, faydasını gördüğüm maddeler olduğundan faydalı olabilirim diye düşündüm. İşte başlıyoruz.

Fazla yağlardan kurtulmanın yolları

2 LİTRE SU İÇMEK

Bunlardan ilki ve belki de herkes tarafından bilinen fakat ihmal edilen en az 2 litre su tüketimidir. Evet günlük en az 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirmemiz gerekiyor. Çünkü öyle zamanlar oluyor ki bazen su içmeyi bile unutabiliyoruz.

KALORİ AÇIĞI OLUŞTURMAK

Evet canlarım. Kilo vermek istiyorsanız kalori açığı oluşturmanız gerekiyor. Günlük yediğiniz miktardan fazla kalori yakmalısınız ki mevcut yağlarınızdan kurtulmanız daha kolay olsun.

HER GÜN DÜZENLİ HAREKET

Bu konuda tembel bir toplum olduğumuzu kabul edelim. İş sonrası eve adım attıktan sonra hiç bir kuvvet pijamalarımızı çıkartıp, evden dışarı adım atmamızı sağlayamaz. Fakat fazla kilolardan kurtulmak istiyorsak her gün düzenli olarak hareket etmeli, yürüyüş, spor vs.. yapmalıyız.

SALATA TÜKETİMİ YAŞAM BİÇİMİ OLMALI

Etli yemekler, karbonhidratlı gıdaları tüketmek hoşumuza gidiyor olsa da salataya da hayatımızda yer ayırmalıyız. Mümkün mertebe kalorisi düşük olan salataları tercih ederk midemizi doldurmak kilo vermek isteyenlerin en büyük yardımcısıdır.

KARDİYO YAPMAYI İHMAL ETMEYİN

Günlük yapılması yürüyüş veya koşunun yanı sıra haftanın en az 2 günü kardiyo çalışılmalıdır. Bu vücudunuzun sıkılaşması, yağların çok hızlı bir şekilde yakılmasına yardımcı olacaktır.

DÜZENLİ PROTEİN TÜKETMEK

Aşırıya kaçmadan, illa ki yemem gerekiyor diyerek vücudunuzun ihtiyacından fazla protein almayın ancak günde 1 porsiyon tavuk, kırmızı et veya balık eti tüketilebilir.

SABIRLI OLMAK

Hepsinden de önemlisi sabırlı olmamız gerekiyor canlarım. Sabır olmadan yukarıda saydıklarımın hiç biri olmayacaktır. Hemen sonuç beklemek yerine bu saydıklarımı kendi yaşantınızın bir parçasıymış gibi yaşamaya başlarsanız 2-3 ay içerisinde sizdeki değişim sizi de şaşırtabilir. Neden olmasın 🙂

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.