Sosyal Kaynak Latest Articles

Editör

Google Pixel 4 XL Android telefon Windows 10 USB bağlantı problemi

Bugün telefonu bilgisayara yedeklemek isterken ilk defa karşılaştığım bir problemi sizlerle de paylaşmak istedim. Kullandığım cihaz Google Pixel 4 XL. Şimdiye kadar hiç telefonu bilgisayara bağlamamıştım.

Telefon değiştireceğim için her şeyi PC’ye yedeklemek istedim fakat bir türlü telefonu USB ile bilgisayara bağlayamadım. Normalde şarj oluyor. Fakat bir türlü dosyaları Bilgisayarım kısmında göremedim. Normalde olması gereken kontrol panelini aşağı kaydırdığımda orada “Bu cihaz USB’den şarj oluyor” uyarısının çıkması gerekiyor. Oraya tıkladığım zaman “USB’yi şunun için kullan” yazan yerde “Dosya Aktarımı/ Android Auto” yazan yere tıkladığımda her şeyin normal çalışıyor olması gerekiyordu. Fakat işte bu bir türlü olmadı.

Biraz araştırdım. Çözümü basit. Yapmanız gereken şeyleri aşağıda sıralıyorum. Bende işe yaradı. Umarım sizin de işinizi görür.

  1. Bilgisayarım’a sağlayarak “Yönet” butonuna tıklayın.
  2. Açılan pencerede “Cihaz Yöneticisi” kısmına gidiniz.
  3. Burada “Acer Device” yazan yeri göreceksiniz. Bunu genişlettiğiniz zaman “Acer ADB Interface” yazan bir şey görmeniz gerekiyor.
  4. Sonrasında bunun üzerine sağ tıklayarak “Sürücü Güncelle” demeniz gerekiyor.
  5. Açılan pencerede 2 tane seçenek olması gerekiyor. Bunlardan bir tanesi “Sürücüleri Otomatik Ara” diğeri de “Sürücüleri bilgisayarımdan yükle” olması gerekiyor. Sizin ikinci seçeneğe yani sürücüleri bilgisayarımdan yükle demeniz gerekiyor.
  6. Daha sonra açılacak olan pencerede “Uygun sürücüleri bilgisayarımdan seçmeme izin ver” demeniz gerekiyor.
  7. Son olarak açılacak olan pencerede yer alan “ACER ADB Interface“, “MTP USB Device” ve yine “MTP USB Device” seçeneklerinden üçüncüsüne tıklayınız.
  8. Bunu da yapıp “İleri” butonuna tıklarsanız sorun hallolacaktır.

Bilgisayarım ve telefonum İngilizce olduğu için umarım yukarıdaki çevirileri doğru yapmışımdır.

Bu işlemi böyle bir sorunla karşılaştığınız bütün Android telefonlar için yapabilirsiniz. Müsait olduğum bir anda video ile daha anlaşılır bir şekilde göstermeye çalışacağım. Şimdilik hoşçakalın.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Arkadaşlar söylediğim gibi kısa bir video ile durumu açıklamaya çalıştım. Umarım bu video ile bilgisayarın telefonu görmeme sorununu ortadan kaldırmış olacaksınız. İyi günler.