Sosyal Kaynak Latest Articles

Editör

Erdoğan “Faiz inmeye devam edecek” dedi. Nasıl olacak peki bu iş?

Seçimler yaklaşırken Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden meydanlara inmeye başladı. Balıkesir’de katıldığı toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada “Bu kardeşiniz görevde olduğu sürece faiz inmeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

Yaptığı mitingde çok fazla şeye temas etti. Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yapacakları şeylerin vaatlerine vs.. birçok şey hakkında konuştu fakat benim dikkatimi çeken şey, bütün ülkeyi ilgilendiren “Faizleri indirmeye devam edeceğiz” açıklaması oldu.

Bunu bütün samimiyetimle soruyorum. Nasıl yapacaklar acaba? Şimdiye kadar yapamadıkları şeyi bir dönem daha ülkenin başında kaldıkları zaman nasıl yapmayı düşünüyorlar? Veya neden acaba sayın cumhurbaşkanı Erdoğan şimdiden bu işlemi yapmıyor?

Bir başka problem ise eğer faizler inmeye devam ederse ülkenin ekonomik durumunun ne yöne doğru gideceği konusudur. Zaten borç içinde olan ülke daha da borçlanacak mı? Geçim sıkıntısı çeken insanların bu sıkıntıları giderilecek mi?

Ben bir ekonomist değilim. Bunlar benim aklıma ilk gelen şeyler olduğu için bunları sormak istedim. Belki konuyla alakalı uzman birkaç kişi gelir de burada beni ve benim gibileri aydınlatır.

Saygılar.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Sayın cumhurbaşkanımız burada politika faizinden bahsediyor. Onun da vatandaşın cebine yansıyacağını zannetmiyorum.