Sosyal Kaynak Latest Articles

ÇÖMEZ

Photo Tool images less than 20:1 Hatası nedir? Fotoğrafı nasıl düzeltirim?

Green card başvurusu yapmak için fotoğrafçıya gittim ve pasaport için 600X600 ölçülerinde fotoğraf çektirdim. Adama photoshop ile oynama yapmaması gerektiğini söyledim. Fakat fotoğrafın arkaplanı beyaz olması için photoshop ile arkaplanı beyaz yapması gerektiğini söyledim. Kabul ettim. İnşallah bir sorun olmaz.

Neyse fotoğrafı kendime email attırdım. Ekstra onun için de 20 lira para verdim. Artık neye yorulduysa. Eve geldim. Green card için fotoğraf kontrol sitesinde kontrol ettim fakat kabul etmedi. Şu hatayı verdi:

” Image is overly compressed. Please use a compression ratio that is less than 20:1″

Ne yapmam gerekiyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Fotoğrafçıya bir daha gideceğim fakat eğer gitmeden sorunu giderebileceğim bir yol varsa lütfen yardımcı olur musunuz?

Fotoğrafı kontrol ettiğim site şu: https://tsg.phototool.state.gov/photo

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Bu sorunu birçok kişi yaşamış. Aldığınız uyarıda sıkıştırma oranının 20’de 1’den az olması gerektiğini söylemiş. Ben bu problemi fotoğraf düzeltme programı ile aşmıştım. Sizin de yapmanız gereken fotoğrafçınıza sıkıştırma oranının 20’de 1’den az olmasını söylemek. Ya da kendi fotoğrafınızı kendiniz çekiyorsanız bilgisayarda fotoğrafın sıkıştırma oranını değiştirmelisiniz.

  2. Başvuruların bitmesine 3 gün kaldı. Eğer halen bu sorunu yaşayan insanlar varsa yardımcı olabilirim. Bu konuya cevap olarak fotoğrafınızı eklerseniz yardımcı olabilirim.

  3. Merhaba @suleymangencer. Kusura bakmayın. Müsait değildim. Yeni gördüm mesajınızı. Umarım başvurunuzu yapabilmişsinizdir.