Sosyal Kaynak Latest Articles

MERAKLI

Green Card başvurusu için fotoğraf düzenleme yardım (destek konusu)

Merhaba arkadaşlar. Bugün Facebook’taki green card destek grubunda da paylaştığım üzere sizlere fotoğraflarınızı düzeltme ve uygun hale getirme konusunda yardımcı olmak istiyorum. Green card başvuru süresi azalıyor ve kimsenin bu fırsatı kaçırmasını veya yanlış işlemler nedeniyle kaybetmesini istemem.

Normalde fotoğrafçıda çekilen fotoğrafların uygun olması gerekiyor fakat anlayamıyorum. Ya fotoğrafçılar işi bilmiyor ya da biraz daha fazla para kapatabilmek için eksik iş yapıyor.

Sizlerin göndereceğiniz fotoğraflarda arkaplan beyazlatma gibi işlemleri yapmayacağım. Zaten Photoshop uygulanmış resimlerin kabul edilmediği göçmenlik sitesinde belirtilmiş. O nedenle lütfen fotoğraflarınızın düzgün bir şekilde çekildiğinden emin olunuz.

Mesela kafanızın ortada olduğundan, başınızın dik olduğundan, sakalınız varsa düzgün olduğundan, başörtüsü takıyorsanız yüzünüzün tamamen kapanmadığından emin olunuz. Bunun dışında eğer fotoğrafınızda 20:1 sıkıştırma problemi veya 600X600 gibi boyut problemi varsa sizlere yardımcı olacağım.

Bunun için de para talep etmiyorum. Zamanında green card ile Amerika’ya gelmiş biri olarak sadece yardımcı olmak istiyorum. Tek ricam arkadaşımla açmış olduğumuz http://www.sosyalkaynak.com sitemize ücretsiz üye olup, birkaç konu paylaşarak siteyi güncel tutmamızda yardımcı olmanızdır.

Bunu gerçekten yapamıyorum diyen olursa da canı sağolsun. Yine de fotoğrafını ayarlayıp gönderirim. Eğer 3 konudan fazla konu açıp bize sürekli destek olmak isteyenler olursa da green card başvurusunu bizzat yapacağımı da belirtmek isterim. Bu da benden ekstra olsun.

Green card fotoğraf örneği (green card kazanmış biri)

Şimdiden green card başvurunuz hakkınızda hayırlı olsun. Fotoğraflarınızı bu konuya cevap yazarak ekleyebilirsiniz. Başka sorularınız varsa Green Card Forum kategorisinden paylaşabilirsiniz.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. hocam siteye kaydoldum destek olmak için fotoğrafımı da bırakıyorum buraya yardımcı olursanız çok sevinirim