Sosyal Kaynak Latest Articles

MERAKLI

Alper Bakırcıgil Kimdir? İkinci yarıyı neden sunmadı?

1 Aralık 2022’de Katar’da Kanada ile Fas maçı oynandı. Maçı 2-1 Fas kazandı ve üst gruba yükseldi. Ancak konumuz bu değil. Bildiğiniz üzere dünya kupası maçları TRT’de yayınlanıyor. Dünkü Kanada Fas maçını da Alper Bakırcıgil sundu.

Google’a alper bakırcıgil kimdir diye sordum fakat genelde dün yaşanan olayla alakalı haberler çıktı. Yani spiker olduğunu biliyoruz. Hakkında açılmış sahte bir twitter hesabı olduğunu ve Instagram hesabının da herkese açık paylaşım yapmadığını biliyoruz.

Dün oynanan maçta dünya kupası maçlarındaki dünyanın en hızlı gol rekorunun 11 saniye ile Hakan Şükür’e ait olduğunu söyleyen Alper Bakırcıgil, maçın ikinci yarısında maçı sunamadı.

Bunun üzerine sosyal medya Bakırcıgil’ın görevden alındığını konuştu. Fakat olay öyle değilmiş. Twitter’da sanki Alper Bakırcıgil tarafından paylaşıldığı anlaşılan gönderiyi kendisi değil, başkaları atmış.

Instagram’da hiç Twitter hesabının olmadığını ve bunu yapanlardan hesap soracağını belirten bir paylaşım yapmış. Bu paylaşımı da haber sitelerinden öğreniyoruz çünkü hesabı herkese açık değil. Sadece arkadaşları paylaştıklarını görebiliyor.

Oda TV’de yapılan bir habere göre de konuyla alakalı TRT tarafından Bakırcıgil’in uyarıldığı belirtilmiş. TRT’de ikinci yarıyı sunmaması için görevden aldığını doğrularken bir daha böyle bir olayın yaşanması durumunda görevinden alınacağını belirtmiş.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. kovulmamış olması adam için büyük şans. normalde çoktan kovulmuş olması gerekirdi. bence adam yanlış bir şey yapmadı ama işte kullandığı isim hakan şükür olunca birilrini fena kızdırmış. bilerek yapmış mıdır yoksa sadece ağzından mı kaçırmıştır?