Sosyal Kaynak Latest Articles

MERAKLI

Deprem bölgesi için en iyi yardım nakit para mı yoksa eşya göndermek mi?

Eminim birçok kişi benim gibi bu konuyu düşünmüştür. Acaba deprem bölgesinde mağdur olmuş kardeşlerimiz için para mı göndersek yoksa elbise, gıda yardımı mı yapsak?

Çok düşündüm bu konuyu. En son vardığım kanı ise -kendi adıma- nakit yardımı yapmak daha iyi olur diye düşündüm. Tabii bu para yardımını da elbette güvenilir kaynaklara aktarmak lazım. Mesela AHBAP derneği gibi.

Kahramanmaraş deprem öncesi ve deprem sonrası

AHBAP derneğine güveniyorum. Şu anda güvendiğim tek kurum AHBAP derneğidir de diyebilirim. Oraya göndereceğim paranın oradaki insanların ihtiyaçları yönünde kullanılacağına inandığım için sanki para yardımı yapmak daha iyi olur diye düşündüm.

Tabii ki herkes para yardımı yapamayabilir. Para yardımı yapamıyorum diye de üzülmenize, kendi kendinize sıkıntı yapmanıza gerek yok çünkü ülkece halimiz ortada. Maalesef ekonomik problemler belirli bir kesim hariç çoğu insanın belini büktü.

7.7 ve 7.6 büyüklüğünde depremler

Para yardımı yerine tabii ki elbiselerinizi, gıdalarınızı, ayakkabılarınızı, temizlik malzemelerini de yine sağlam derneklere gönderebilirsiniz. Bu konuda yine AFAD veya AHBAP ile iletişime geçilebilir.

Bunlar benim düşüncelerim olup siz farklı şeyler düşünüyor olabilirsiniz. Sizce nasıl olmalıdır? Ne düşünüyorsunuz?

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Ben para yardımı yaptım. Belki başka ihtiyaçları da olabilir düşüncesiyle elimden geldiğince yapabileceğimi yaptım. Allah vesile olanlardan razı olsun.