Sosyal Kaynak Latest Articles

ANKET
Editör

Borsaya yeni başlayanlar için Robinhood, WeBull, E-Trade, AmeriTrade Yorumları

Anket sonuçları

33.33%Robinhood ( 3 kişi )
44.44%WeBull ( 4 kişi )
11.11%TD AmeriTrade ( 1 kişi )
11.11%E-Trade ( 1 kişi )
0%Scottrade ( 0 kişi )
0%Fidelity ( 0 kişi )
0%Charles Schwab ( 0 kişi )
0%Diğer ( 0 kişi )
Katılımcı sayısı: 9 kişi

Görüşünü belirt, ankete katıl...

Amerika’da yaşayıp da borsa ile ilgilenenler, yeni başlayanlar ve birikimlerini kısa veya uzun vaadede arttırmak isteyenler için kendi kullandığım ve tavsiye ettiğim uygulamaları paylaşacağım.

Piyasada yeni başlayanlar için kullanımı en kolay olan uygulamanın Robinhood olduğunu söylemek istiyorum. Bunun dışında Fidelity, WeBull, E-Trade, TD AmeriTrade gibi farklı platformlar da bulunmaktadır.

Robinhood kullanımı en kolay borsa uygulaması!

Herkes gibi ben de Robinhood ile başladım ve halen kısmen orada işlem yapmaktayım. Fakat şu aralar daha fazla detay ve bilgi vermesi açısından WeBull’a yöneldim. Diğer platformlar hakkında bilgim olmadığından bilgisi olan arkadaşlara bırakıyorum yorumları.

Dilerseniz Robinhood ve WeBull’u karşılaştırarak, avantajları ve dezavantajları hakkında konuşalım. Öncelikle eğer “before market” ve “after market” zamanlarında da işlem yapmak istiyorsanız kesinlikle WeBull’u tavsiye ederim çünkü sabah saat 4’ten akşam saat 8’e kadar işlem yapabiliyorsunuz. Oysa Robinhood’da zaman sınırlaması sabah 9 ile akşam 6 arasındadır. Bunun için her iki platforma da ücretli üye olmanız gerekiyor. Robinhood’da aylık $5, Webull’da ise aylık $1.99’dır.

Robinhood görsel tasarımı açısından kullanabileceğiniz en basit uygulamadır. Fazla detay yoktur. Gözünüzü korkutacak fazla bilgiyi hemen görmezsiniz. Bu nedenle alış veya satışı kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak WeBull’da biraz daha fazla detay olduğundan dolayı ilk etapta “Bu ne kardeşim böyle” diyebilirsiniz. Bu gözünüzü korkutmasın çünkü zamanla neyin ne olduğunu, ne işe yaradığını öğrendiğiniz zaman daha çok hoşunuza gidecektir.

AmeriTrade’i çok kişi tavsiye etti!

Birçok kişiden AmeriTrade ile alakalı da olumlu dönütler aldım. Henüz denemedim ancak yakında onu da deneyeceğimi belirtmek istiyorum. Eğer siz de bu uygulamalardan birini kullanarak hisse alıp satıyorsanız lütfen görüşlerinizi nedenleri ile birlikte paylaşınız.

İyi günler.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Ben E Trade kullaniyorum. Cok goze hitap eden uygulamasi robinhood kadar degil. Ama para transfeleri, alis satislar daha hizli oldugu icin robinhood veya baska uygulamalardan stock u takip edip. Etrade den islem yapiyorum.

  2. Şahsen bir amatör borsacı olarak Robinhood basit geliyor bana. Diğerleri belki daha iyidir ama yeniyseniz kesinlikle Robinhood bence