Sosyal Kaynak Latest Articles

MERAKLI

Green card başvuru sonuçları 2021 kesin tarih ne zaman?

2020 yılında green card başvurusu yaparak Amerika’ya gitme hayali kuran kişişler için heyecan gittikçe artmakta çünkü green card başvuru sonuçları gün geçtikçe daha da yaklaşıyor.

Dünya geneli milyonlarca kişinin kendi ülkesini terkederek Amerika’ya yerleşme isteği, Amerikan hükümetini bazı ülkelere başvuru yasağı getirerek çözüm üretmeye zorlamıştır. Özellikle Çin, Hindistan, Bangladeş ve birkaç ülkeden çok fazla göçmen alan ABD, çözümü bu ülkelere başvuru engeli getirerek buldu.

Öyle zannediyorum ki yakında Türkiye’de bu listeye dahil olacaktır çünkü son birkaç yıldır Türkiye’den de ABD’ye yerleşmek isteyen çok fazla kişi oldu. Umarım Türkiye o listeye girmez de gerek eğitimi için gerekse yeni bir yaşam düşüncesiyle ülkesini bırakmak isteyen kişilerin umutları hepten gitmez.

Sözün özüne gelecek olursak 2021 yılında green card başvuru sonuçları 7 Mayıs 2021’de açıklanacaktır. Amerikan saatiyle 6 Mayıs 2021 gününün dolmasıyla birlikte otomatik olarak sistemler aktif hale gelecektir. Yani Türkiye’de 7 Mayıs 2021 günü sabah saat 8’de sonuçlar aktif olacaktır.

Konuyla alakalı kafanıza takılan soruları sormaya çekinmeyiniz. Umarım kazanırsınız.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.