Sosyal Kaynak Latest Forum

Amatör

Doğum sonrası kilo vermek tam bir işkence

Doğum sonrası kilo vermek isteyenler için neler yapılabilir diye birkaç cümle yazmak istiyorum. Nereden başlayacağımı bilmiyorum. Açıkçası riskli bir süreç olsa da fazla kilolarla yaşamak zorunda da değiliz.

Kimisi doğumdan hemen sonra spor yapmanın sütü ekşiteceğinden dolayı bebeğe zarar vereceğini veya midesini bozacağını söylüyor. Haklılar.

Kimisi az yemeyi tavsiye ediyor ki fazla kalori tüketerek fazla yağlardan kurtulabilelim fakat bu defa da süt oluşmayacaktır veya az oluşacaktır. Bu da iyi bir yöntem değil.

Doğum sonrası nasıl kilo verilir?

Peki ne yapmalı kızlar? Ben yemenizi tavsiye ediyorum. Yiyebildiğiniz kadar hem de ama içinde ekmek, karbonhidrat, şeker olmayan gıdaları tercih etmeniz gerekiyor. Hem bebeğin sütüne zarar gelmeyecek hem de sizdeki fazla kilolar gidecek.

Tabii bebekte sancı yapacak, gaz yapacak gıdalardan da uzak durmak gerekir. İnşallah ilerleyen günlerde bebeklerde gaz yapan yiyecekleri de sizler için tecrübelerimden yola çıkarak paylaşacağım.

Spor yapmanızda bir mahsur yok. Abartmayacak şekilde. Günlük yarım saatlik yürüyüş size de iyi gelecektir. Zaten bebeği emzirdiğinizde günlük 500 kalori kadar yakmış oluyorsunuz. Bunun dışında ev işleridir, oturup kalkmadır zaten gündelik aktivitelere gireceğinden en azından fazla kilo almanızın da önüne geçecektir.

Tecrübeli annelerin tavsiyeleri neler?

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Tecrübeli olan anneler yorumları paylaşırsa daha iyi sonuçlar elde edebiliriz. Sevgiyle kalın.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Boşverin canım ya bebeğinizin sağlığını düşünün bence. Ya da gidin bir diyetisyenden profesyonel destek alın.

  2. Bol bol emzirin, hareket edin, beslenmenize dikkat edin, tatlı yemeyin, bol bol su için ve spor yapın. Tabii ikinci çocuğumdan sonra 77 kiloya ulaşan ben bunları bir de uygulayabilse çok daha iyi olacak ama dediğimi yapın, yaptıklarımı yapmayın meselesi 🙂