Sosyal Kaynak Latest Articles

ANKET
ÇÖMEZ

Halit Arapoğlu Kimdir? Halit Araboğlu Nereli ve kiminle evlidir?

Anket sonuçları

9.3%ADANA ( 4 kişi )
18.6%MERSİN ( 8 kişi )
72.09%GAZİANTEP ( 31 kişi )
Katılımcı sayısı: 43 kişi

Görüşünü belirt, ankete katıl...

Belimizi büken var, Sevda yüklü kervanlar gibi efsane şarkıları söyleyen, barak havası ustalarından Halit Arapoğlu kimdir? Hakkında Google’da pek bilgi bulamadım. Nerelidir? Dilberay’in ilk kocası mıydı? Halit Araboğlu hakkında detayları bilenler paylaşır mı?

Halit Arapoğlu

Düzeltme: Değerli Halit Araboğlu’nun Adana’lı olduğunu öğrendim. Doğum tarihi 1943’tür. Şu anda mezarı Adana’nın Pozantı ilçesindedir. 1998 yılında kalp krizi nedeniyle vefat etti. Dilber AY, barak havaları ile alakalı her şeyi Halit Araboğlu’ndan öğrendiğini, onun vefatından sonra yazdığı “Araboğlu’na Ağıt” isimli şarkıda söylüyor.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Bu cevap düzenlendi.

    Dilberay’ın kocası değildir. İbrahim Tatlıses’in programına çıkmıştır. Sevda Yüklü Kervanlar şarkısıyla daha çok kişiye ulaşmıştır. En çok sevdiğim şarkısı unutursun diye şarkısıdır. Mekanı cennet olsun. En sevdiğim şarkılarından derleme

  2. Barak havası denilince akla ilk gelen isimdir. Babam kendisini çok sever ve halen dinler. Halit Arapoğlu’nun doğum yeri Gaziantep olup doğum tarihi de 1953’tür. 1998 yılında Adana’da vefat etmiştir. Müslüm Gürses’in söyleyip meşhur olduğu şarkılardan sevda yüklü kervanlar isimli şarkıyı da Halit Arapoğlu yazmıştır. Birçok kaliteli bestesi bulunuyor. Kıymeti bilinmeyen sanatçılardan biridir.

  3. Bu cevap düzenlendi.

    Doğru adı-soyadı Halit Araboğlu’dur. Aslen Mersin’li olan değerli bir sanatçımızdır. Genelde Antep yöresine ait şarkıları, türküleri söylemiştir. Doğum tarihi: 1953’tür. En sevdiğim şarkısı aşağıdadır. İyi dinlemeler.