Sosyal Kaynak Latest Articles

ANKET
MERAKLI

PDF dosyasını Word formatına dönüştürme programsız nasıl yapılır?

Anket sonuçları

100%ÇOK İŞİME YARADI ( 1 kişi )
0%HİÇ BİR İŞE YARAMADI
Katılımcı sayısı: 1 kişi

Görüşünü belirt, ankete katıl...

Bugün öğrendiğim bir başka bilgi ise PDF dosyasını worde çevirme ile alakalı. Birçok kişinin işine yarayacak ve ücretsiz olarak kullanabileceği bu yöntemi belki başka yerlerde de paylaşanlar olmuştur ama genelde karşımıza ücretli programlar çıktığından pek ön planda görünmüyorlar. Her neyse siz de pdf to word ücretsiz nasıl yapılır diye merak ediyoranız buyurun, bu konu tam size göre. Yakında bir video ile konuyu desteklemeye çalışacağım.

1. YÖNTEM: SÜRÜKLE ve BIRAK

PDF dosyasını worde çevirme programsız

Burada ihtiyacınız olan tek program Microsoft Word programıdır. Bu office programı bilgisayarınızda kuruluyorsa öncelikle bunu açıyoruz. Sonrasında yapmanız gereken tek şey PDF dosyasını sürükleyerek Word’ün içine bırakmaktır. Bu aşamadan sonra Word bir uyarı verecektir. Uyarıda “Word, PDF dosyasını Word’e çevirecektir. Bu biraz zaman alabilir” şeklinde bir metin görünecektir. Tamam derseniz eğer birkaç saniye içinde tabii ki PDF dosyanızın sayfa sayısına göre çeviri gerçekleşmiş olacaktır.  Hepsi bu kadar.

2. YÖNTEM: DOSYA AÇ BUTONUNU KULLANMA

PDF dosyasını worde dönüştürme ücretsiz

Burada ise yapmanız gereken şey Word programınızın sol üst köşesinde bulunan “Dosya” menüsüne tıklamak ve sonrasında ise “Aç” linkine tıklamaktır. Bu noktadan sonra bilgisayarınızdan PDF dosyasının olduğu yeri buluyorsunuz ve dosyaya çift tıklayarak açmaya çalışıyorsunuz. Yukarıda da belirttiğim üzere Word size bu dosyayı çevirdiğine dair bir uyarı verecektir. Sonrasında ise tamam diyerek dosyanızı Word’e çevirmiş olacaksınız. Hepsi bu kadar.

Konuyu beğendiyseniz, yorum yapmayı lütfen unutmayınız. Başka sorularınızı da Sosyal Kaynak‘a üye olarak ücretsiz sorabilirsiniz.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.