Sosyal Kaynak Latest Articles

MERAKLI

En iyi ücretsiz bilgisayar hızlandırma ve temizleme programı 2021

Siz de benim gibi bilgisayardan pek anlamıyorsanız sizin için geliştirilen bazı programlar, yazılımlar bulunuyor. Bugün sizlere yıllardır ücretsiz olarak kullandığım bir bilgisayar hızlandırma ve temizleme programından bahsedeceğim. Programın adı: Ccleaner.

Ccleaner Antivirüs programı değildir

Yanlış hatırlamıyorsam en az 2010 yılından bu yana kullanıyorum. Şimdilerde ücretli versiyonu da bulunuyor ama açık söylemek gerekirse ccleaner pro versiyonuyla pek işimiz yok. Bedava sürümde ihtiyacımız olan her şey bulunuyor zaten. Bir tek yapmanız gereken haftada 1 veya 2 haftada bir programı çalıştırarak bilgisayarınızda temizlik yapmaktır.

Hatırlatma! Değerli arkadaşlar. Bu program bir antivirüs programı değildir. Sadece bilgisayarınızda uzun zamandır kullanılmayan belgeleri, gereksiz oluşan dosyaları, hafızada yer kaplayan artıkları temizleyen bir programdır. Antivirüs olarak Kaspersky Total Security’i kullanmaktayım ve tavsiye de ediyorum.

Bilgisayar açılışını hızlandırma işlemi

Daha önce bilgisayar açılışını hızlandırma ile alakalı bir yazı yayınlamıştım. O yazımda ilerleyen zamanlarda Ccleaner ile bilgisayar açılışını hızlandırma nasıl yapılır bunu da anlatacağımı söylemiştim. Öncelikle programı indirip kullanmaya başlayalım, o detayı da inşallah yakın bir zamanda anlatmaya çalışacağım. Çünkü bu yazıları hazırlamak inanın çok zaman alıyor.

Konuyu çok uzatmanın bir manası yok. Aşağıda paylaştığım bağlantıya tıklayarak programı indirmeye başlayabilirsiniz. Kurulum aşamasında zaten sizi yönlendirecektir. Siz kendinize ve ihtiyaçlarınıza göre programı kurup temizlik yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer temizlik esnasında Firefox, Chrome ya da Microsoft Edge tarayıcıları açıksa, kapatmayı unutmayınız.

Ccleaner indir

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.