Sosyal Kaynak Latest Articles

UZMAN

Amerika’da satılan Beyond Meat ve Impossible etler helal mi? Yenilebilir mi?

Amerika’da beyond meat markasıyla bitkisel kaynaklı et görünümlü bir şey satılıyor. Bir şey diyorum çünkü bildiğimiz manada bir et değil. Bitkisel et veya vegan et diye geçiyor. Bu etler helal midir? Yenilebilir mi? Burger King gibi yerlerde bazı menülerin beyond meat ürünlerinden oluştuğu belirtiliyor bu konu hakkında bilgisi veya araştırması olan kimse var mı? Şimdiden teşekkürler.

Bu sorulara cevap vermek ister misiniz?

KONUYA BİR YORUM BIRAK

Cevap yazmak için giriş yapmalısın.

  1. Hiç denemedim ama eğer söyledikleri gibi vegan içerikli bir ürünse bir sorun olacağını sanmıyorum fakat belki ürünü hazırlayıp satan yerlerde diğer etleri pişirdikleri yerlerde pişirilmesi durumunda sorun olabilir. Diyelim ki Burger King’de siz bu etin kullanıldığı menüyü almak isterseniz ve adamlar da ayrı bir yerde değil de diğer etleri pişirdikleri yerde pişirirlerse, helal olmayan etlerin yağıyla karışacağından dolayı her ne kadar vegan yani bitkisel kaynaklı bir et! de olsa sıkıntı olacaktır diye düşünüyorum. Tabii işin uzmanları daha iyi cevaplar vereceklerdir.

  2. Bizzat denemiş biri olarak hiç tavsiye etmem. Wawa’da Beyond Meat sandviç yedim. Soslu olmasına rağmen etten değişik bir koku geliyordu. Artık tarihi mi geçmişti yoksa kendi kokusumu öyleydi bilmiyorum. İlk defa denediğim için bir şey de diyemiyorum açıkçası ama tat olarak hoşuma gitmedi. Kesinlikle normal etin yerini tutmaz. İlerleyen zamanlarda başka şeyler de katarak tatlandırırlarsa bir şey diyemem ama şimdilik, benim için sınıfta kaldı.