Kayıt Ol!

Sosyal Kaynak'a kayıt olarak yaptığınız paylaşımlar nedeniyle puan toplayabilir, bir birinden değerli hediyeleri kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

"MERHABA DÜNYA"

Sosyal Kaynak'a üye girişi yaparak yaptığınız paylaşımlar nedeniyle puan toplayabilir, bir birinden değerli hediyeleri kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Şifremi unuttum

Şifrenizi mi unuttunuz? Hiç sorun değil! Üye olurken bizimle paylaştığınız mail adresinizi girerek şifrenizi sıfırlama talebinde bulunabilirsiniz.

Robot olmadığınızı onaylayınız :) Resmi değiştirmek için üzerine tıklayınız.

Sitede görünmesini istediğiniz Ad veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen e-mail adresinizi yazınız.

Lütfen sorunuzla alakalı, açıklayıcı bir başlık giriniz.
Lütfen sorunuzla alakalı bir kategori seçiniz.
Lütfen yukarıdaki kutucuğa sorunuzu açıklayıcı cümleler giriniz.

Bu kısımdan videoyu alacağınız kaynağı seçiniz.

Lütfen videonun sonundaki id numarasını giriniz. https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örnek: 'sdUUx5FdySs'.

Robot olmadığınızı onaylayınız :) Resmi değiştirmek için üzerine tıklayınız.

Amerika’da kredi kartı limiti arttırma yolları [YENİ]

Amerika’da kredi kartı limiti arttırma yolları [YENİ]

Amerika’ya yeni gelmiş ve kredi geçmişi oluşturmayan kişilerin yaşadığı en büyük problemlerden biri de kredi kartı çıkarma ve mevcut kredi kartı limini arttırmadır. Bu yazımda kredi kartı limiti nasıl artar sorusuna cevap vermeye çalışacağım. Eksik veya yanlış kısımları lütfen yorum alanından belirtiniz.

Amerika’da Kredi Kartı nasıl alınır?

Öncelikle yeni geldiğiniz için bir kredi kartı almanız gerekiyor. Fakat yeni olduğunuzdan dolayı size hiç bir banka kredi kartı vermek istemeyecektir. Çünkü yenisiniz. Burada birçok kişinin sorduğu “iyi de canına yandığım yeni gelmişim kredi kartım olmadan nasıl kredi geçmişim oluşacak” sorusudur. Evet. Haklısınız. Kredi geçmişinizin oluşması için birilerinin size kredi vermiş veya kredi kartı vermiş olması gerekir. Bu da bu ülkenin kuralıdır deyip geçiştiriyoruz.

Banka hesabınızda para bulundurun

Fakat kredi kartı almanız imkansız değildir. Social Number’ı aldıktan sonra yapmanız gereken şey banka hesabınızda biraz para tutmak. Bu şekilde 3. veya 4. aydan sonra bankaya giderek birkaç aydır hesabınızda para olduğunu ve $300 bile olsa kredi kartı çıkarmak istediğinizi söyleyin. Büyük ihtimalle kabul etmeyeceklerdir fakat bu şekilde almış insanları tanıyorum. Çok az bir kitleden bahsediyorum.

Store kredi kartları almaya çalışın

İkinci yöntem store kredi kartları çıkarmak. Ben ilk geldiğim zaman hiç bir bankadan kredi kartı çıkaramamıştım. Kohl’s mağazasına bir gün alışveriş yapmaya gittiğimde kredi kartına başvurmak istiyor musun demişlerdi. Ben de kaybedecek neyim var diyerek başvurmuştum ve anında onay almıştım. Bu çok iyi bir şeydi çünkü kredi geçmişim oluşmaya başlamıştı artık.  Bu noktada sizlere Kohl’s veya Target veya bu şekilde sadece store içinde kullanabileceğiniz kredi kartları almanızı tavsiye edebilirim.

Capital One bankası ile şansınızı deneyin

Üçüncü olarak da 7. veya 8. aydan sonra genelde herkese onay veren Capital One bankasına giderek durumunuzu izah etmeniz ve kredi kartı çıkarmak istediğinizi söylemenizdir. Genelde ilk başlayanlara $300 değerinde bir kredi kartı veriyorlar. Limitin az olması sizi üzmesin çünkü bu limiti birkaç ay içerisinde $1500’a çıkaracaklardır eğer ödemelerinizi düzenli yapar ve aksatmazsanız.

Kredi kartı limiti nasıl artar?

Amerika'da kredi kartı nasıl alınır?

Bu noktadan sonrasında kredi kartınızın olduğunuzu varsayarak size kredi kartı limitinizi nasıl arttıracağınızı anlatmaya çalışacağım. Birinci kural! Kesinlikle kredi kartı ödemelerinizi aksatmayın. Eğer ödemelerinizi aksatmaya başlarsanız bankacılık sisteminde adınızın önünde bir uyarı oluşur. Bunu devam ettirdiğiniz zaman kredi skorunuz kötü yönde etkilenecek ve belki de mevcut kredi kartlarınızdan da olacaksınızdır. Yani kredi kartı ödemelerini zamanında yapınız.

İkinci olarak mevcut kredi limitinizin hepsini kesinlikle kullanmayın. Her ay kredi kartı limitinizin %30’unu kullanarak zamanında ödemelerinizi yapın. Birçok kişi bankalara geç ödeme yaparak faiz yedirin filan der ama buna gerek yok. Aksine adamlar zamanında ödeme yapmanızı istiyorlar. Bu onların gözünde bu adam güvenilirdir algısı oluşturacaktır.

Yaklaşık olarak 1 yıl bu şekilde kredi kartınızı kullandığınızda başka bankalara da başvurarak yeni kredi kartları alabilirsiniz. Çok abartıya kaçmayın. Genelde 2 veya 3 kredi kartı yeterli olmaktadır. Eğer tek banka ile çalışıyorsanız o bankayı arayarak kredi limiti arttırım talebinde bulunabilirsiniz.

Mobil uygulamalar üzerinden limit arttırın

Hatta AmericanExpress, Discover, CitiBank, Capital One, CitiBank gibi bankalarda mobil uygulama üzerinden de kredi kartı limiti arttırabiliyorsunuz. Dakikalar içerisinde size geri dönüş yapıyorlar ve artıp artmadığını öğreniyorsunuz.

Eğer bir araba almak istiyorsanız ya çok yüksek faizle arabayı size satarlar kredi geçmişiniz olmadığından dolayı yahut da birinin size kefil olmasını isterler. Bunların olmaması için en az 3 yıl boyunca iyi bir kredi geçmişi sergilemeniz gerekiyor. Aksi halde kefil bulmak zorundasınız -ki maalesef kimse kolay kolay kefil olmak istemez- ya da yüksek faizli araba almak zorunda kalırsınız ki bu da alacağınız arabaya göre en az 3-4 bin fazla ödeyeceğiniz anlamına geliyor.

Ev almak için hiç şimdi konuya girmiyorum bile. Başka bir zaman amerikada ev almak için gerekli şartlar nelerdir şeklinde bir başlık hazırlayarak, detayları paylaşmaya çalışacağım. Yanlış yazdığım veya tamamlamak istediğiniz kısımları lütfen yorum alanından belirtiniz.

SOSYAL KAYNAK (www.sosyalkaynak.com)

Mustafa Çalışkan

Mustafa Çalışkan

MERAKLI

Ben yoruldum hayat...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

2 Yorum

  1. Türkiye’de bunu nasıl yapabiliriz? Herhalde Amerika’da olan şartlar burada da geçerli değildir. Öğrenci biri nasıl kredi kartı alabilir?

Konuya bir yorum ekle

SİZDEN GELEN BLOG YAZILARI

Discy Latest Articles

Amerika’da kredi kartı limiti arttırma yolları [YENİ]

Amerika’ya yeni gelmiş ve kredi geçmişi oluşturmayan kişilerin yaşadığı en büyük problemlerden biri de kredi kartı çıkarma ve mevcut kredi kartı limini arttırmadır. Bu yazımda kredi kartı limiti nasıl artar ...

DAHA FAZLASINI KEŞFET