Kayıt Ol!

Sosyal Kaynak'a kayıt olarak yaptığınız paylaşımlar nedeniyle puan toplayabilir, bir birinden değerli hediyeleri kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

"MERHABA DÜNYA"

Sosyal Kaynak'a üye girişi yaparak yaptığınız paylaşımlar nedeniyle puan toplayabilir, bir birinden değerli hediyeleri kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Şifremi unuttum

Şifrenizi mi unuttunuz? Hiç sorun değil! Üye olurken bizimle paylaştığınız mail adresinizi girerek şifrenizi sıfırlama talebinde bulunabilirsiniz.


Sitede görünmesini istediğiniz Ad veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen e-mail adresinizi yazınız.

Lütfen sorunuzla alakalı, açıklayıcı bir başlık giriniz.
Lütfen sorunuzla alakalı bir kategori seçiniz.
Lütfen yukarıdaki kutucuğa sorunuzu açıklayıcı cümleler giriniz.

Bu kısımdan videoyu alacağınız kaynağı seçiniz.

Lütfen videonun sonundaki id numarasını giriniz. https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örnek: 'sdUUx5FdySs'.


  Orlistat nedir? Orlistat ilaç kullananlar ve yan etkileri

  Orlistat nedir? Orlistat ilaç kullananlar ve yan etkileri

  Orlistat nedir? Burada yan etkileri oldukça güçlü olan orlistat etken maddesi ile alakalı detaylar vermeye çalışacağım. Ayrıca orlistat içeren ilaçlar nelerdir bunları da sizlerle paylaşacağım. Sizler de bu maddenin olduğu ilaçları kullananlar tarafından paylaşılacak olan kullanıcı yorumları ve şikayetleri ile daha detaylı fikir sahibi olabilirsiniz.

  Orlistat nedir?

  Direkt olarak gidip satın alabileceğiniz bir ürün veya madde değildir. İlaç sanayinde kullanılan, yan etkileri oldukça güçlü olan bir etken maddedir. Obezite ile mücadele eden hastalara, doktor kontrolünde verilmesi gereken ilaçlarda yer almaktadır. Kimyasal formülü C29H53NO5 olan bu ürünün bilimsel adı da tetrahydrolipstatin olarak bilinmektedir.

  Biraz daha detaya inecek olursak Wikipedia’da yer alan bilgiye göre orlistat etken maddesi pankreatik lipazın ihibe etmektedir. Yağların sindirilmesini engelleyerek dışarıdan aldığınız yağların vücutta kalmasını engeller. Bu da zaman içerisinde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

  Orlistat içeren ilaçlar

  Türkiye’de sağlık bakanlığı tarafından onaylı olarak satışı yapılan ve içerisinde orlistat etken maddesi olan 3 ilaç bulunmaktadır. Bunların adları şu şekildedir:

  Daha önce de Sosyal Kaynak’ta paylaşılmış olan sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları başlıklı konuyu inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

  orlistat ilaç rehberi

  Orlistat ilaç fiyat bilgisi

  Orlistat maddesinin direkt olarak fiyatı bulunmamaktadır. Fakat kullanıldığı ilaçların fiyatları ile alakalı olarak şunları söyleyebilirim:

  • Wanabi forte fiyatı 134.83 TL
  • Thincal fiyatı 134.83 ₺
  • Xenical forte fiyatı 164.69 ₺

  şeklinde olup bu ilaçların üçü de reçete ile eczanelerde satılmaktadır. Gidip bir eczaneyi soymayacaksanız veya eczacıyı bir şekilde kandıramayacaksanız bu ilaçları doktor size yazmadıysa almanız mümkün değildir.

  Orlistat ile zayıflayanlar

  Orlistat etken maddesinin olduğu ilaçları kullanıp da kilo veren hastalar vardır. Bu kimyasal maddenin insan üzerinde ciddi yan etkileri olduğundan dolayı beklenmedik durumlarda doktora danışılması gerekmektedir. Bu makalede orlistat ile zayıflayanlar isterlerse başkalarına fikir vermesi adına orlistat kullanıcı yorumları veya -memnun kalmadılarsa- şikayetleri de dile getirebilirler.

  Orlistat’ın zararları nelerdir?

  Jodd Haber’de yer alan bir habere göre; orlistat maddesinin kullanıldığı bir zayıflama ilacı olan Thincal yan etkileri ile alakalı olarak insanları öldürebileceği belirtilmiştir.  İlgili görseli buraya bırakmak istiyorum.

  orlistat yan etkileri

  Bunların dışında orlistatın yan etkileri arasında yorgunluk, karın ağrısı, şiddetli baş ağrısı, mide bulantısı, kusma, uykusuzluk, psikolojik sorunlar, deride kabarmalar, mide yanması veya ekşimesi bulunmaktadır.

  Orlistat kullanıcı yorumları

  Benim söyleyeceklerim bu kadar. İnternette orlistat maddesinin olduğu ürünler ile alakalı yüzlerce yorum okumanız mümkündür. Bu ürünlerden her hangi biriyle alakalı merak ettiğiniz soruları buradan sorabileceğinizi belirtmek istiyorum. Tekrardan hatırlatmak gerekirse bakanlık onaylı zayıflama ilaçları listesine ulaşmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Konuya bir yorum ekle

  You must login to add a new comment.

  SİZDEN GELEN BLOG YAZILARI

  Discy Latest Articles

  Pasaport Tercümesi Nasıl Yapılır? Resmiyet Nasıl Kazandırılır?

  Pasaport Tercümesi Pasaport yurt dışı giriş ve çıkışlarında kullandığımız tüm kimlik bilgilerimizin yer aldığı belge olarak tanımlanabilir. Bizim ister iş ister turizm amaçlı olsun yurt dışına giriş çıkış anahtarımız. Hal ...

  DAHA FAZLASINI KEŞFET